Новини

«Трохи страшнувато»: мешканці села на Буковині, де стався провал під колією, хвилюються за свою безпеку

У селі Мамалига Дністровського району, де нещодавно стався масштабний обвал грунту під залізничною колією, люди хвилюються, що карстовий провал може зачепити і їхні помешкання. Хоча місцеві й знали, що довколишня територія має порожнини у землі, проте не думали, що все може бути так серйозно.

Про це кореспондентці molbuk.ua повідомила секретарка Мамалигівської сільради Лілія Шова.

“Залізна дорога проходить через сусіднє село Драниця. Як виявилося, там є печера під землею. Знаю, що коли потяги проїжджають цією ділянкою, вони збавляють швидкість. Бо знають, що там небезпечно. У нашій громаді у селі Стальнівці іде зсув землі, також у селі Несвоя… Тож місцеві знали, що щось і у нас є, але не підозрювали, що там може бути печера. Наша місцевість вважається болотяною. Тепер нам трохи страшнувато, бо раніше у нас такого не траплялося. Особливо після того, як залізничники засипали кілька вагонів каміння і все пішло на дно. Чула, що ті пасажири, які їхали до Києва, між собою говорили, мовляв, яке щастя, що потяг вчасно зупинили”, – розповідає Лілія Шова.

Усе ж жінка вірить, що все буде добре, а потяг і далі зможе курсувати без проблем повз Мамалигу. Адже залізничне сполучення для села дуже важливе. Інакше воно буде зовсім відрізане від світу.

“Раніше був потяг сполученням “Чернівці-Ларга”, а зараз залишився тільки “Київ-Чернівці-Чернігів”. Ввечері потяг на Київ, вранці – на Чернівці. Будемо сподіватися, що все ж таки більше тут провалів не буде”, – каже секретарка сільради.

На ділянці, де стався обвал, уже відновили проїзд. А потяг №118 Чернівці — Чернігів відсьогодні знову курсує за звичним маршрутом. Спочатку пустили тестовий потяг. Поки що потяги їздитимуть на ділянці Новоселиця-Мамалига з обмеженою швидкістю – 25 кілометрів на годину.

Як запевнили залізничники кореспондентів molbuk.ua, які сьогодні, 21 вересня, близько 17.00 побували на ділянці, де стався обвал, приїжджали геодезисти зі Львова, і дійшли висновку, що тут можна відновити рух потягами.

“Усе буде добре”, – запевнили залізничники, облаштовуючи колію.

Що думають із цього приводу науковці, читайте у наступних новинах molbuk.ua

Провалля під колією на Буковині: що відомо

Раніше повідомлялося, що у Чернівецькій області через підмив грунту стався провал у земляному полотні в районі карстових печер на залізничному перегоні “Новоселиця – Мамалига”. У зв’язку з цим змінено маршрут потяга “Чернівці–Київ”.

У провалля одразу засипали п’ять вагонів щебню, його засмоктало повністю, утворивши ще більшу вирву.

Сьогодні в Укрзалізниці повідомили про завершення робіт біля залізничної колії.

Журналісти знайшли буковинця, який зміг запобігти масштабній залізничній катастрофі.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.