Новини

Десять громад Буковини виграли фінансування в конкурсі підтримки місцевих ініціатив громад – фото

Десять громад Чернівецької області отримали гроші на реалізацію ініціатив місцевих карпатських громад.

Як передає кореспондент molbuk.ua, зустріч керівництва облради з переможцями конкурсу відбулась сьогодні в офісі Агенції регіонального розвитку Чернівецької області.

Раніше облрада виділила понад 2 млн грн для реалізації ініціатив місцевих карпатських громад Буковини. Конкурс на кращі проекти оголосила та провела Агенція регіонального розвитку області. А для забезпечення прозорості в проведенні конкурсу відбором найкращих проектів займались незалежні експерти

Голова Чернівецької облради Олексій Бойко повідомив, що реалізація цього проекту є прикладом того, як обласна рада спільно з партнерами допомагає громадам вирішувати проблеми у різних галузях та робити Карпати туристично приваблими.

“Допомагаємо громадам у цей непростий час не тільки методично, але й фінансово – у тих проектах, які ви визначили як пріоритетні, у тих проектах, в яких ви перемогли серед інших проектів. У тих проектах, які ми разом з вами реалізуємо до кінця і будемо мати нормальний продукт”, – сказав посадовець. Він також додав, що облрада продовжуватиме шукати додаткові фінанси, які допомагатимуть громадам області.

Чернівецька облрада вперше в своїй історії виділила гроші на реалізацію ініціатив громад, повідомив на зустрічі перший заступник голови ради Микола Гуйтор.

“Вперше в історії депутатський корпус облради виділив понад 2 млн грн на конкурс громад, тобто на співфінансування. Такого раніше ніколи не було. Депутати обіцяли й за сприяння Олексія Бойка це відбулося. Тобто, те, що ми обіцяли – розвиток громад, розвиток комунальних підприємств – ми намагаємось максимально реалізувати й допомогти”, – сказав посадовець.

За словами Гуйтора, вперше Чернівецька облрада на конкурс проектів подала 70 заявок.

“Були здивовані всі наші партнери. Це активність, і це розуміння того, що кошти треба залучати. Не вибивати, як це було колись. Тепер кошти залучаються за допомогою програмного підходу”, – додав заступник голови облради.

“Практика проведення конкурсів за гроші обласного бюджету існувала в усіх інших областях України вже давно. Коли ми йшли на вибори, ми говорили, що маємо перейти від системи “ручного” виділення коштів до системи виділення грошей на конкурсах, виходячи з пріоритетів розвитку. Коли цієї весни ми спілкувалися з “Єврорегіоном-Карпати”, дійшли з ними згоди, що в минулі роки всі конкурси, які проводились за кошти обласного бюджету, зазвичай або нічим не закінчувались, або кошти надходили до переможців “зі скрипом” і з запізненням. Або взагалі переможці просто плювали на все і реалізували проекти самостійно. Ми домовилися, що “Єврорегіон-Карпати” виділяє кошти по одному конкурсу, а обласна рада спільно з Агенцією регіонального розвитку, як надійні та порядні партнери проведуть другий конкурс вже за гроші обласного бюджету”, – повідомив керівник Агенції регіонального розвитку Чернівецької області Олексій Грушко.

Які проекти виграли фінансування

Створення комплексної системи відеоспостереження на території Недобоївської громади.

Створення рекреаційної зони для проведення культурно-дозвіллєвої діяльності жителів Хотинської ТГ.

Створення поліфункціонального культурного центру “Сучасний музейний простір” у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту.

Встановлення спортивного комплексу в Селятинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім.О.Зайця.

Придбання спортивного інвентаря та універсального тренажеру для ФОК(фізкультурно-оздоровчого комплексу) Педагогічного фахового коледжу Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича.

Розвиток та збереження споруд історичної та культурної спадщини — Новоселицького ліцею у Новоселицькій МТГ Чернівецької області.

Облаштування волейбольного поля та благоустрій для студмістечка (Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка).

Створення та облаштування просторів для дозвілля та відпочинку шляхом впорядкування природної пам’ятки садово-паркового мистецтва Карапчівський парк.

Створення оглядової площадки “Краєвиди Карпат” (Берегометська селищна рада Вижницького району Чернівецької області).

Створення туристичного об’єкта “Музею стародавньої Космології” у вигляді Музею під відкритим небом у селі Багні, Вижницького району.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.