Новини

Кабмін заборонив пересилати поштою низку предметів: список

В Україні затвердили офіційний список предметів, які заборонено надсилати поштою. У разі виявлення більшість із них вилучатимуть. Рішення стосується всіх поштових операторів.

Перелік товарів, які заборонено відправляти поштою, затверджено ухвалою Кабінету міністрів № 958 “Про затвердження переліку вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, і Порядку вилучення вкладень, заборонених до пересилання, із поштових відправлень та розпорядження ними” від 8 вересня.

Так, Україною забороняється пересилати:

– національну валюту (крім нумізматичних монет та їх колекцій), іноземну валюту;

– харчові продукти, термін придатності яких не перевищує 10 днів;

– алкогольні напої із вмістом етилового спирту понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць, тютюнові вироби, рідини, які використовуються в електронних сигаретах, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка;

– зброю, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини;
тварин та отруйні рослини;

– спеціальні технічні засоби негласного одержання інформації, біологічні агенти тощо.

Для міжнародних відправлень діють ще суворіші правила. Зокрема, у міжнародні посилки також не можна класти низку документів:

– дозволи на право носіння зброї,
– трудові книжки,
– військові білети,
– документи, що посвідчують особу.

Винятком може бути пересилання закордонного паспорта під час воєнного стану.

Товари, речовини та інші предмети, заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях, мають право вилучати митні органи. Виявлені в поштових відправленнях харчові продукти з малим терміном придатності та небезпечні предмети утилізуватимуть.

Водночас у деяких випадках співробітники пошти навіть можуть і зобов’язані звертатися до поліції. Таке може статися у разі виявлення таких заборонених предметів, які мають вилучати правоохоронці:

– зброю;
– наркотичні засоби та психотропні речовини;
– токсичні та радіоактивні речовини;
– біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, токсини тощо).

Виявлена у відправленнях Україною гривня повертається відправнику або пересилається адресату поштовим переказом. А іноземна валюта пересилається відправнику або одержувачу у листі з оголошеною цінністю з описом вкладення (та наступною оплатою за цим тарифом).

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.