Новини

Підрозділ десантників, у якому служать і буковинці, більше місяця обороняв Бахмут

Підрозділ десантників, в якому служать також і буковинці, більше місяця обороняв Бахмут.

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України, пише molbuk.ua

“Росіяни вилазили з каналізацій та стріляли з гранатомета. Бої у Бахмуті підступні, бо викурювати противника важче. Підвали, каналізації, підземні міста – улюблені сховища окупантів. Складність вуличних боїв – це дистанція. До противника у Бахмуті інколи 50-100 метрів. Вони чекають на нас у вікнах багатоповерхівок та підвалах, а не в окопах та траншеях. Бої за місто завжди важчі, ніж бої за лісосмуги”, – розповідає військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ Євген.

Читайте також: “Часто не спимо по три-чотири доби”: лікаря з Чернівців нагородили орденом Данила Галицького

Росіяни хочуть взяти Бахмут в оточення, намагаються перекрити трасу та нарощують там свої сили. Подеколи вони роблять тривалі спроби прорватися. Обстріли весь час, продовжує розповідати десантник Юрій.

“Спочатку окупанти атакували лише вночі, а згодом вже не соромились пересуватись під білим небом. Закидають нас “м’ясом”, а потім підтягуються їхні професійні війська. Російські снайпери теж непогано працюють”, – каже військовий.

“Дуже строкатий склад противника. Деякі повністю оснащені, у них хороша форма та спорядження, а деякі одягнені в цивільний одяг та капці. Під час штурмів вони під наркотичними речовинами, бо ведуть себе не так, як тверезі люди. Біля них падають гранати, їх січе осколками, а вони йдуть далі. Біля них побратими падають від осколків, а вони йдуть далі. Вони поранених навіть не намагаються рятувати”, – згадує десантник Євген.

Ми контролюємо їхнє пересування і вдень, і вночі, запевняє боєць. Наші “пташки” літають, наші люди фактично зубами за землю тримаються. Ми намагаємося їх не підпускати і наносимо по їх скупченнях вогневі ураження.

Підрозділ десантників 33 дні утримував позиції в Бахмуті. Захисники кажуть: секрет не лише в умілому бойовому десанті, а й у тямущих командирах, які спочатку добре вибудували оборону, визначили сектори, заглушили небо, вдало керували, давали людям відпочивати та з новими силами йти у бій.

А бої за Бахмут інколи велися цілодобові. Воїни ДШВ пригадують, що один з найважчих боїв почався о 12 ночі та тривав до кінця наступного дня. Бійці витримали тоді два дні безперервного штурму.

Між іншим, Юрій до повномасштабного вторгнення працював на автосервісі, а Євген все доросле життя був барменом. Обоє мобілізовані. Перший взяв в руки зброю 24 лютого, другий – у червні. До великої війни вони не були професійними військовими. Але стали ними, обороняючи Україну.

З початку повномасштабного наступу наші воїни – без ротацій. Бойовий дух підтримують побратими і родини, які чекають.

“Готуйтесь долучитись до збройного захисту держави”, -звертаються до цивільних бійці. І водночас кажуть, що стоятимуть за своє доти, доки буде потрібно.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.