Новини

Чернівчанка отримала мікрогрант і започаткувала чайний бізнес

Чернівчанка Мирослава Самокіщук започаткувала чайний бізнес. Це вдалося зробити завдяки урядовій програмі “єРобота”.

Про це повідомляє Чернівецький обласний центр зайнятості.

Мирослава мріяла розпочати власну справу – виготовляти напій на основі цілющої рослини українських Карпат – іван-чаю.
Про всі етапи створення чайної мануфактури дівчина знає з власного досвіду. Вона самотужки збирала та заготовляла іван-чай, експериментувала з ферментацією, аби досягти найвищого ґатунку і, звісно, сама куштувала й пригощала інших цілющим напоєм.
Мирослава взяла участь в урядовій програмі “єРобота” та отримала мікрогрант. Кошти були потрібні на збір, заготівлю, ферментацію, виробництво іван-чаю та композицій на основі ферментованого іван-чаю, а також пакування готового продукту.

Крім того, дівчина створила робоче місце – взяла до себе менеджера зі збуту. Тепер кожен шанувальник екопродукції зможе посмакувати смачними напоями та зміцнити свій імунітет.

Впродовж першої хвилі подачі заявок (з 1 по 12 лютого 2023 року) в рамках урядової програми “єРобота” у Чернівецькій області надійшло 25 заявок на отримання мікрогранту, повідомляє обласний центр зайнятості.

Комісія Чернівецького обласного центру зайнятості провела співбесіди із 20 учасниками урядової програми, решта – отримали негативну скорингову оцінку банку. Рішення щодо кожної заявки приймає Державний центр зайнятості. Про результати розгляду всі заявники отримають відповідь через “Дію” після 3 березня.

Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат:

придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);

закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);

послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);

орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту);

використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.