Новини

В Україні збираються скоротити інтервал між першим і другим щепленням від COVID-19 до 14 днів

У Міністерстві охорони здоров’я розглядають варіант пришвидшення темпів вакцинації українців шляхом скорочення інтервалу між першим і другим щепленням.

Такі плани в інтерв’ю “Радіо Свобода” озвучив головний санітарний лікар України, заступник міністра Ігор Кузін.

“Ми зараз фокусуємося на вакцинації груп ризику. Це працівники критичної інфраструктури, освітяни, медичні працівники. Зараз вже відкритий п’ятий етап (вакцинації – ред). І ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Зараз МОЗ вже рекомендовано скорочення термінів між введенням доз вакцини”, – наголосив він.

За словами Кузіна, у своїх рекомендаціях МОЗ керується даними наукових досліджень. Класичні дослідження ефективності вакцин у багатьох країнах проводилися з інтервалом у два тижні між першим і другим щепленням.

“Якщо ми подивимося за результатами наукових досліджень, візьмемо вакцину Coronavac, то останні класичні дослідження по багатьох країнах проводилися з інтервалом у 14 діб. Зараз в Україні використовується 28 днів. І, звичайно, для того, щоб охопити більшу кількість людей, рекомендовано зараз використовувати 14-денний інтервал. І це нормально”, – пояснив Кузін.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.