Новини

День геолога і дитячої книги: що відзначають в Україні та світі 2 квітня

Сьогодні, 2 квітня, в Україні та світі відзначають кілька свят.

Також це день, присвячений низці важливих явищ та подій.

Зокрема, 2 квітня в Україні святкують День геолога. Це професійне свято було встановлене 1966 року за ініціативи самих геологів. 1995 року за указом президента України Леоніда Кучми було знову затверджене це свято. Робота геолога полягає в дослідженні літосфери, виявленні родовищ корисних копалин, вивчення фізичних властивостей земних надр тощо.

Також 2 квітня Міжнародний день перевірки фактів. Свято було встановлене за ініціативи Міжнародної мережі фактчекерів. Фактчекінг активно використовується в наші дні, в перекладі з англійської мови означає “перевірка фактів”. А взагалі це напрямок журналістського розслідування. Головна мета Міжнародного дня перевірки фактів в залученні суспільства до розвитку критичного мислення.

А ще 2 квітня – День примирення. Подію створили для залучення суспільства до мирного співіснування та того, щоб не приховувати образу, а намагатися зі всіма примиритися. 2 квітня можна попросити вибачення у тих, кого, на вашу думку, ви образили.

2 квітня — Всесвітній день розповсюдження знань про аутизм. Започаткований він Організацією Об’єднаних Націй 18 грудня 2007 року. Аутизмом називають дефект психічного та психологічного розвитку. Досі не відомі його причини. Хвороба проявляється в перші роки життя і діткам з аутизмом важко контактувати з зовнішнім світом та іншими людьми. Однак, лікарі вважають, що стан підлягає корегуванню, якщо його вчасно помітити і звернутися за допомогою. Вперше дане порушення описав лікар Каннер 1943 року.

Читайте також:

Церковне свято 2 квітня: кому сьогодні моляться віряни

Також 2 квітня святкують Міжнародний день дитячої книги. Свято було створене для привернення уваги дітей до читання книжок. Саме дитяча книга відкриває малятам двері у невідомий світ, знайомить з унікальними істотами, розкриває таємниці життя тощо.

Дату обрали на честь дня народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. А ініціатором створення окремого дня дитячої книги стала німецька письменниця, авторка творів для дітей, активна громадська діячка Еллі Лепман. Вона заснувала Міжнародну раду з дитячої книжки і створила свято 1967 року.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.