Новини

Чи можна батькам забирати дітей зі шкіл і дитсадків під час тривоги: головна освітянка Чернівців дала роз’яснення

Під час повітряної тривоги дошкільнята та учні шкіл мають залишатися в укриттях до її завершення. Залишати в цей час укриття, навіть якщо за дитиною прийшли батьки, не можна.

Про це на сесії міськради сьогодні, 24 листопада, сказала очільниця управління освіти ЧМР Ірина Ткачук, пише molbuk.ua

Зокрема, під час обговорення одного з проєктів рішень, що стосуються освіти, депутатка Аліна Олевич звернулася до директорки управління освіти Ірини Ткачук. Вона розповіла про випадок, який трапився з її дитиною.

“Зіштовхнулася з тим, що коли повітряна тривога, діти спускаються в укриття, і їх не можна забрати. Особисто я вчора мала ситуацію, коли в дитини температура 38, вона впала, вдарилася, треба їхати у травмпункт, а її не відпускають. Спілкувалася з батьками у шкільній групі – вони теж опинялися у схожих ситуаціях. Кажуть, що є наказ управління освіти в період тривоги не відпускати дітей. Чим ми керуємося в таких випадках?” – поцікавилася Олевич.

На це Ірина Ткачук відповіла, що це рекомендації освітнього омбудсмена.

“Це не наказ управління освіти, це рекомендації, які ми пересилали, але які подаються нам “зверху”. Стосовно цього питання були дуже чіткі роз’яснення освітнього омбудсмена, які надалися ще влітку щодо безпеки дітей.

Завдання закладу освіти – забезпечення безпеки дитини. І є тільки 2 варіанти, коли дитина може покинути укриття. Перший, відповідно до роз’яснення, – це у випадку завершення повітряної тривоги. І другий – у випадку евакуації.

Звичайно, цей випадок, коли потрібна госпіталізація або коли потрібно надати дитині медичну допомогу, – винятковий, і для таких обставин будемо рекомендувати закладам освіти віддавати дітей батькам або викликати швидку допомогу”, – зазначила посадовиця.

Аліна Олевич поцікавилася, чи можливий варіант, щоби дітей дозволяли забрати батькам під час повітряної тривоги, якщо до завершення занять у школі чи дитсадку залишилося мало часу.

“Якщо склалася ситуація, що до завершення навчального дня залишилася година, діти спустилися в укриття і батьки хочуть їх забрати. Чи можемо ми це переглянути, щоби діти не сиділи по 2-3 години?” – запитала Олевич.

Проте головна освітянка відповіла, що це заборонено.

“Ми можемо розробити такий механізм, але я боюся, що він буде неправомірним. Тому що питання, по-перше, у безпеці дитини, а по-друге, у безпеці тих працівників, які повинні дитину віддати. Адже заклади освіти є закритими, і кожну дитину віддають “із рук у руки”, особливо якщо ми говоримо про дитячі садочки”.

Ірина Ткачук зауважила, що саме заклад освіти несе відповідальність за дітей під час навчання.

“Питання в тому, чи не станеться атаки в момент, коли дитина під час повітряної тривоги залишає школу чи дитсадок? Куди ми віддаємо дитину? Чи не буде їй безпечніше в укритті, ніж вдома в 4-5 поверхових будинках? Поки дитина перебуває у закладі освіти, відповідальність за її життя та здоров’я несе адміністрація закладу”, – сказала очільниця управління освіти.

На заперечення депутаток Аліни Олевич та Яни Брус, що ніхто так не подбає про безпеку дітей, як їхні батьки, Ірина Ткачук відповіла, що такі заяви не мають юридичної сили, тому до уваги їх брати не можна.

“У роз’ясненні освітнього омбудсмена зазначається, щоби не брати до уваги заяви про те, що батьки самі несуть відповідальність за безпеку своїх дітей, оскільки такі заяви не мають юридичної сили”, – сказала Ткачук.

Раніше повідомлялося, що державна служба з надзвичайних ситуацій розробила алгоритм дій для закладів освіти під час сигналу “Повітряна тривога”.

Також molbuk.ua писав про те, як у дитсадку Чернівців зробили зручне укриття.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.