Новини

«Це якісь міські нетрі»: у Чернівцях сквер біля аеропорту в жахливому стані – фото

До редакції звернувся житель міста пан Василь щодо скверу, через який проходить дорога до аеропорту та який знаходиться в жахливому стані.

Кореспондент molbuk.ua відвідав сквер та поспілкувався із жителем міста.

Вулиця Чкалова веде до аеровокзалу, який видно здалеку. На перший погляд, все охайно, асфальт новий, а велику кількість листя можна пояснити тим, що зараз осінь. Бачу місцевого мешканця – пана Василя, який очікує на мене.

“Освітлюється лише дорога до аеропорту”

Йдемо вглиб скверу. Збоку бачу лавочки в непоганому стані. За словами чоловіка, їх поставили самі люди з вулиць Авіаційної та Миколаївської.

– Була ідея зробити цивілізоване місце для відпочинку чи зелену зону. Навіть були висаджені тополеві алеї. Проте так і все завмерло.
Освітлюється лиш дорога до аеропорту, а на всій іншій території ділянки – темінь. Жодного ліхтаря немає. Вночі тут ніхто не гуляє. Це тільки кілька місяців тому тут розчистили, а раніше були справжні нетрі як ліворуч, так і праворуч. Проте навіть після розчищення, далі починаються нетрі. Тільки про людське око трохи прибрали, – показує пан Василь.

Йдемо далі. Помічаю на стежці сліди коліс від машини. Пан Василь пояснює це тим, що місцеві з вулиці Миколаївської полюбляють заїжджати зі скверу, а не з вулиці: “Машинами тут їздити люблять з боку парку до себе у двір”.

Підійшли до великої нової 10-поверхівки. Перед нею стоїть, ймовірно, колишній гараж, з якого чути: “Ме-е-е”.

– Чуєш, як кози мекають? Сьогодні чомусь вони вдома, а зазвичай власниця постійно випасає їх у сквері, – усміхається чоловік.

Ідемо далі. Підмічаю, що всю дорогу нас супроводжують купи листя, гілок, шин від машин, також є пеньки та де-не-де сміття.

– Це все ж хтось має прибирати? Не знаю, де таке подібне ще є, – каже чернівчанин.

Довкола мініполя – півтораметрові бур’яни

Пройшовши зарослу кущами стежину, потрапляємо на мініфутбольне поле. Воно невеличке, метрів на 30, а навколо нього ростуть півтораметрові бур’яни…

– Колись тут молодь грала футбол, але вже два роки ніхто не займається, так і воно заросте, бо нетрі є нетрі, – каже пан Василь.

Ідемо далі, праворуч – огорожа аеропорту, а ліворуч між деревами лежать дві купи сміття, серед яких – навіть білий матрац…

– Ось одна купа сміття, а далі – друга. Ще не все видно, адже багато присипало листям, – каже чоловік.

Пройшовши купи сміття, повертаємо вглиб скверу та ідемо до, як його називає пан Василь, “трону”. Ще здаля бачу маленький жовтий дитячий столик. Підходжу ближче і бачу в маленькій “кишені” столика використані ампули димедролу. Позаду “трону” лежать використані коробки цього препарату. На вигляд ампули нові, ними точно хтось недавно користувався.

Пан Василь дуже хоче, щоб тут був порядок.

– Дивився по телевізору, як реконструювали сквер на Кордуби. Коли бачиш того Франца-Йосифа, який світиться різними барвами, думаєш: от довели б до пуття цей сквер і перейменували вулицю Чкалова на Каденюка! Біля квітника перед аеровокзалом поставили бюст першого космонавта і показували б всім, хто прилітає, буковинський гонор. Проте тут хоча б поприбирати, – мріє чоловік.

Після прогулянки сквером пан Василь висловлює думку: люди, які тут живуть, заслуговують мати зелену зону.

– Від нового житлового масиву біля Чагра до озер на вулиці Руській немає жодної зеленої зони. Також на вулиці Будівельників з’явилися новобудови, де живуть кілька тисяч людей, а ще неподалік – дитсадок на Винниченка. Люди заслуговують на гарний сквер, – каже.
Заступник директора департаменту урбаністики та архітектури Денис Гречаний запевняє, що люди можуть розраховувати на сквер у хорошому стані біля аеропорту.

– У жовтні минулого року ми дали дозвіл на складання проєкту землеустрою щодо формування земельної ділянки для зелених насаджень загального користування і внесли її у перелік скверів. Формуємо проєкт, щоб вже ніхто на цю ділянку не зазіхав. Люди однозначно можуть розраховувати на те, що там буде сквер, і вони зможуть там відпочивати, – розповів Д. Гречаний.

Директор каже, що сквер передадуть комунальному підприємству, щоб за ним був постійний догляд, бо досі цього ніхто не робив.

– Коли розробимо проєкт і його затвердимо, ймовірно, цю земельну ділянку передадуть у користування комунальному підприємству. Це буде трест зеленого господарства чи якесь об’єднання парків та скверів. Вони й прибиратимуть, – підсумував посадовець.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.