Новини

Росія збільшила тиск до небезпечного в газопроводі, що проходить через Україну

У понеділок диспетчери Оператора ГТС України зафіксували різкий ріст тиску на магістральному газопроводі “Уренгой-Помари-Ужгород” на ділянці держкордону РФ – Україна.

Зміна тиску відбулась без попередження зі сторони ПАТ “Газпром”, повідомили на своїй фейсбук-сторінці ГТС України, пише РБК-Україна.

ОГТСУ повідомив “Газпрому”, що несвоєчасна подача інформації про переключення і зміну режимів може призвести до позаштатних ситуацій на магістральному газопроводі, а також нагадав про необхідність узгодження дій, згідно з алгоритмом, визначеним чинною міжоператорською угодою.

“Такі непогоджені дії “Газпрому” викликають занепокоєння. Оператор ГТС України наполягає, що оператор російської ГТС, повинен надавати інформацію про причини такої поведінки в рамках стандартів угод між операторами. Несвоєчасне інформування Оператора несе потенційні ризики для штатної роботи української ГТС. Особливо небезпечним такий крок виглядає для Європи, після того, як “Газпром” знову зменшив транзит через “Північний потік-1″ до 33 млн куб. м на добу”, — сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.