Новини громади

Сьогодні представники Єдиної Альтернативи в Глибоцькій селищній раді зірвали проведення засідання земельної комісії, демонструючи громаді, що закон для них не писаний

Причиною цьому стало те, що голова комісії Анатолій Тімофті перебуваючи в конфлікті інтересів (будучи депутатом, заступником Глибоцького селищного голови та головою земельної комісії), що прямо порушує чинне законодавство за підтримки колег по фракції Єдина Альтернатива, категорично відмовився передати головування секретарю комісії Микитюк Ю. І. та намагався у незаконний спосіб проводити засідання.

Реагуючи на грубе порушення законодавства депутати фракції «Слуга народу” в Глибоцькій селищній раді висунули пропозицію, про передачу функції головуючого секретарю комісії Микитюк Ю. через виникнення конфлікту інтересів у Тімофті А.В та у зв’язку з наявністю кворуму продовжити проведення засідання, але дана пропозиція була відхилена депутатами Єдиної Альтернативи, після чого засідання було закрито.

Варто зазначити, що після призначення Тімофті А.В. на посаду заступника він перебуваючи в конфлікт інтересів брав участь у голосуванні у двох минули чергових сесіях Глибоцької селищної ради (18 сесії селищної ради VІІI скликання 23 грудня 2021 та 19 сесії селищної ради VІІI скликання 20 січня 2021), що підтверджується результатами поіменного голосування на офіційному сайті Глибоцької селищної ради (http://hlyboka.golos.net.ua).

Нагадаємо, що 09 грудня 2021 року депутати фракції Єдина Альтернатива та Європейська Солідарність, що утворюють провладну більшість у Глибоцькій селищній раді затвердити Тімофті Анатолія Васильовича заступником Глибоцького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Дане рішення набрало чинності 14 грудня 2021 року.

Посилання додається: тут

Відповідно до чинного законодавства у випадку затвердження місцевою радою кандидатури особи, яка є депутатом місцевої рад на посаді заступника голови, зазначена посадова особа повинна достроково припинити свої повноваження депутата відповідної місцевої ради, оскільки заступник голови за посадою входить до виконавчого комітету місцевої ради (частина третя статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Згідно з частиною сьомою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, в т. ч. і на заступника (заступників) голови, поширюються такі ж вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом як і для голови. А саме, голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Враховуючи вище зазначене, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів місцевої ради не може бути депутатом будь-якої місцевої ради.

Також законом не передбачено можливості варіювання входження чи не входження заступника (заступників) голови з питань діяльності виконавчих органів ради до складу виконавчого комітету місцевої ради, оскільки згідно з частиною третьою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» він входить туди за посадою.

Варто зазначити, що частиною першою статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційним документом, без прийняття рішення відповідної ради, зокрема обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.