Пластикові пляшки вже надто міцно закріпились у щоденному побуті. Усі звикли купувати напої у пластиковій тарі та не замислюються, як вони можуть нашкодити.
Про це повідомляє Instagram-спільнота Zdorovishi razom.
Головна небезпека
За словами фахівців, деякі ризики від використання пластикових пляшок є як для здоров’я дорослих, так і для дітей.
Бісфенол А (BPA) – одна з головних небезпек.
Зокрема, коли купуєте напій, звертайте увагу на тип пластику, з якого виготовлена пляшка. Слід уникати виробів, що містять бісфенол (BPA).
При неправильному зберіганні напою BPA може виділятися та потрапляти в організм разом із водою. При тривалому накопиченні ця речовина негативно впливає на гормональну та нервову систему, особливо чутливими до цього впливу можуть бути діти.
Які альтернативи
Можна використовувати пляшки з безпечних матеріалів, які не містять BPA та інших шкідливих хімічних речовин.
Уникайте зберігання гарячих або холодних напоїв у пластикових пляшках, особливо якщо вони зазнають температурних змін.
Використовуйте одноразові пластикові пляшки або вибирайте скляну тару.
До того ж не можна перевищувати термін використання багаторазових пластикових пляшок і уникайте їх нагріву.
Зараз на полицях магазинів рідко зустрічаються пляшки з додаванням BPA, але все ж таки зустрічаються винятки. Тому для впевненості можна знайти код перероблення пластику.
Уникайте пляшок, на яких вказано код рециклінгу з цифрою 7 або 3.
Вплив на організм людини
Збільшення виробництва та використання пластику за останні 20 років призвело до збільшення захворювань ендокринної системи від хімічних речовин, що містяться в ньому, це так звані ендокринні руйнівники.
До основних ендокринних руйнівників відносяться стійкі органічні забруднювачі, більшість з яких є в пластиці або продуктах його розпаду.
У виробництві поліетилену використовується свинець. Цей метал дуже токсичний. Його скупчення в організмі спричиняє розвиток багатьох захворювань.
Зберігання їжі в поліетилені не приносить користі. Продукти, що лежать у пакеті, швидше починають псуватися, розвивається пліснява. При заморожуванні поліетилену з нього виділяються токсини.
Особливо небезпечно розігрівати напівфабрикати в пакуванні: підтверджено, що під дією високої температури із пластику виділяється формальдегід – токсичний газ.
” ”
–>