Новини

У центрі Чернівців встановлять меморіальну дошку відомому художникові

У центрі Чернівців планують встановити меморіальну дошку з метою увічнення пам’яті заслуженого художника України Артемія Присяжнюка.

Відповідний проєкт рішення, опублікований на сайті міськради, розгляне виконком, пише molbuk.ua

Дошку встановлять на будинку №6 на вулиці С. Бандери з таким текстом українською мовою:

ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ
АРТЕМІЙ ПРИСЯЖНЮК
1947 –2017
ПРОЖИВАВ У ЦЬОМУ БУДИНКУ

Ініціювала встановлення меморіальної дошки Чернівецька обласна організація “Національна спілка художників України”.

Виготовлення дошки буде здійснюватися за кошти родини.

Балансоутримувач – департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради.

Читайте також: Стало відомо, кому в Чернівцях вручать премії імені Кохановського

Артем Васильович Присяжнюк (нар. 14 липня 1947, село Круглик Хотинського району Чернівецької області) – український художник. Член Національної спілки художників України (1990). Заслужений художник України.

Після закінчення Львівського інституту в 1979 році переїжджає в Чернівці, де влаштовується на роботу в Художній фонд Чернівецької спілки художників України. Першою роботою став розпис у ресторані “Дністер” (1980). Згодом було виконано монументальний цикл “Мистецтво Київської Русі” у ресторані “Київ” (1983).[5]

У 1982 році створює в м. Чернівці мозаїку “Квітуй, Буковино!”. У час, коли радянською владою чинився значний ідеологічний тиск на мистецтво, Артемію Присяжнюку вдалося створити монументальний витвір, який уникнив прямого ідеологічного навантаження. Зокрема, на мозаїці немає символів СРСР, серпа та молота або інших складових радянської пропаганди. За словами буковинського художника Івана Салевича, “у ній можна знайти прочитання строф Тараса Шевченка: “А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”, а також біблійні мотиви”.

Основні твори: мозаїка “Квітуй, Буковино!” (1982, у співавторстві з Іваном Віхренком), розпис “Мистецтво Київської Русі” (1983), меморіальна дошка Євгенієві Гакману (1993).

Помер у лютому 2017 року.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.