Новини

Що робити, коли побачили змію та як вберегтися від її укусу: відповідь експерта з Чернівців

У Берегометі 44-річну жінку за руку вкусила змія. Її стан був задовільний, тому в лікарню не забрали. Такий випадок цього року перший.

Про те, що робити, коли побачили змію та як вберегтися від її укусу ” ” розповів провідний науковий співробітник відділу природи краєзнавчого музею Назар Смірнов.

В області водиться п’ять видів змій, але з них лише одна є отруйною. Найбільш поширений неотруйний вид – вуж звичайний.

“Вуж звичайний водиться практично на всій території області. Крім нього, є вуж водяний, який оселяється вздовж річки Дністер. Також є мідянка звичайна, її часто вважають отруйною, тому й бояться. Вона насправді не є отруйною. Цей вид змії внесений до Червоної книги і трапляється рідко. Варто ще згадати про полоза лісового – це найдовша змія на Буковині. Вона може сягати від півтора до двох метрів завдовжки. Рідкісна змія, трохи схожа на вужа звичайного, трапляється в долині Дністра, у букових лісах, на скелястих ділянках. І останній вид змії – гадюка звичайна. Це єдиний отруйний вид змії на Буковині. Вона переважно мешкає в гірських районах”, – розповідає Назар Смірнов.

Як відрізнити гадюку від неотруйних

Гадюка водиться зазвичай у лісових масивах.

“Гадюка – невелика змія, завдовжки – 50-60 см. Вона є товстою з непропорційним коротким хвостом – близько 5 см. Її забарвлення є дуже мінливим, має досить помітну ознаку, за якою її можна розпізнати – зигзагоподібна темна смуга вздовж спини. Проте тут варто звернути увагу, що вона не завжди є в усіх особин. Тому що трапляються чорні гадюки, в яких ця смуга є непомітною. Часто кажуть, що у цієї гадюки голова трикутної форми, але це не завжди можна побачити, тому краще будь-яку змію обходити стороною і намагатися з нею не контактувати”, – описує Назар Смірнов.

Вуж звичайний та водяний

Вуж звичайний має “жовті вуха” – плями на голові, частіше жовті, але іноді білі й помаранчеві.

“Вужі відрізняються тим, що в обох видів цих змій черево нагадує шахову дошку, вкрита чорними та світлими плямами. Водяного вужа часто плутають з гадюкою, бо він великий – близько метра”, – розповідає співробітник музею.

Мідянка звичайна

Мідянка зазвичай буруватого або ж коричневого відтінку, черево є однотонно коричневим. Вздовж тіла має великі смуги, у дорослих змій видніються слабкі “жовті вушка” позаду голови, черево однотонне жовтувате або сірувате.

Полоз лісовий

Змія має оливково-буре, жовтувате, яскраво-коричневе або сіро-коричневе забарвлення, черево біле або сіре, у самок – жовте. Полоз не отруйний.

Як поводитися при зустрічі зі змією

1. Якщо випадково побачили змію, не панікуйте, не наближайтеся, не намагайтеся її розгледіти й не робіть різких рухів, а спокійно відійдіть.
2. Будьте уважні у місцях, де можна натрапити на плазунів: висока трава, кущі, ліс. Вирушаючи у ліс, взувайте високе щільне взуття.
3. Якщо десь у лісі хочете присісти, то уважно огляньте місце. Змії люблять грітися на каменях або ж на пеньках.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.