Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що майбутнє України – це членство в Альянсі, але зараз треба надавати військову підтримку.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Генеральний секретар Альянсу наголосив, що саміт у Вільнюсі буде важливим з багатьох причин. “Але не меншою мірою, я очікую, що країни-члени знову підтвердять прихильність підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – сказав Столтенберг.
Зокрема, він очікує, що союзники знову зобов’яжуться надавати Україні суттєву воєнну підтримку, аби допомогти їй перемогти у війні і залишитись незалежною і суверенною державою.
“Я також очікую, що союзники НАТО на саміті у Вільнюсі, у присутності президента Зеленського, узгодять сильніше зміцнення пакета НАТО для України (Комплексного пакета допомоги – УНІАН) з ще більшою підтримкою”, – наголосив Столтенберг.
Також генеральний секретар Альянсу очікує, що Зеленський на саміті порушить питання членства України і гарантій безпеки.
Столтенберг зазначив, що ці питання будуть ключовими на порядку денному саміту і в процесі підготовки до зустрічі у Вільнюсі.
“Майбутнє України – у євроатлантичній родині. Майбутнє України – в НАТО. Усі союзники погоджуються з цим. У той же час, зараз головна увага Альянсу і союзників полягає у тому, аби забезпечити, щоби Україна перемогла, й надалі залишалась суверенною, незалежною і демократичною державою в Європі. Тому що це єдиний спосіб на шляху проведення змістовних обговорень про майбутнє членство України”, – наголосив Столтенберг.
У цьому зв’язку, він підкреслив, що термінова потреба України зараз – це військова підтримка, над якою Альянс працює щодня.
“Ми обговорили це сьогодні. Ми обговоримо це у форматі “Рамштайн” на завтрашній зустрічі Контактної групи, на якій головуватимуть Сполучені Штати, в рамках підготовки до Вільнюського саміту, і також на саміті у Вільнюсі. Військова підтримка України буде головною темою”, – сказав він.
Генеральний секретар Альянсу підкреслив, що двері НАТО залишаються відчиненими. За його словами, підтримка надається Україні з тою метою, аби зробити майбутнє членство можливим.
” ”
–>