Пільговикам із сіл доведеться платити за проїзд у тролейбусах Чернівців, якщо у них не буде пільгової транспортної картки. Це вже може бути запроваджено уже з квітня.
Про це molbuk.ua розповів заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль.
“Усі пільгові транспортні картки тролейбусне управління отримало. Є лише певна кількість карток, які надійшли з помилками і їх відправили на передрук. Люди вже активніше забирають картки. Щодня їх отримує до 400 пільговиків, – каже заступник міського голови Ігор Крохмаль.
У міській раді нагадують, що проїзд буде безкоштовним лише для пільговиків Чернівецької територіальної громади, тобто мешканців міста Чернівці, сіл Коровії та Чорнівки. За пільговиків з інших громад Чернівецької області мають сплачувати з бюджету цієї територіальної громади.
Для безкоштовного проїзду пільговиків із сіл громади мають укласти договори з Чернівецьким тролейбусним управлінням на відшкодування проїзду.
“Оплачувати будуть фактичну кількість поїздок. Цим питанням вже цікавиться багато громад. Деякі громади навіть планують подавати документи. Наприклад, Глибоцька територіальна громада вже це питання порушила. Також зверталася Острицька та Клішковецька громади. Чернівецьке тролейбусне управління буде виставляти громадам рахунки за фактичну кількість поїздок конкретної кількості громадян”, – пояснює Ігор Крохмаль.
Громади будуть подавати перелік пільговиків, для них виготовлять пільгові картки.
“Скільки пільговик наїздить за карткою, стільки територіальна громада має відшкодувати. На кожну людину будемо подавати рахунки. Але мають оплачувати не 10 гривень, а економічно обгрунтований тариф – 12,5 гривень. Це будуть не великі суми, адже люди із сіл не часто їздять тролейбусами”, – вважає Ігор Крохмаль.
У громадах на таке нововведення реагують здебільшого негативно і сплачувати кошти за проїзд пільговиків не готові.
У Новоселицькій та Вікнянській ОТГ питання оплати пільговиків у тролейбусах Чернівців ще не обговорювали, тому жодних рішень найближчим часом ухвалювати не будуть.
Голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк вважає, що питання пільговиків у міській раді Чернівців мають розглядати більш детально.
“У нас є пільговики, які зареєстровані у громаді, бо у них тут є будинки, але живуть і працюють у Чернівцях. Деякі пенсіонери продовжують працювати у Чернівцях. Вони, відповідно, наповнюють міський бюджет. За тих пільговиків, що живуть у громадах і будуть потребувати безкоштовного проїзду, ми готові сплачувати. Будемо складати списки пільговиків і вивчати це питання. Електронний квиток у транспорті – це хороший механізм і його запровадження для міста є прогресивним рішенням”, – каже Григорій Ванзуряк.
Острицька громада є однією з найближчих до Чернівців. До неї входить 10 сіл, це приблизно 15 тисяч мешканців. Голова громади Василь Цуркан зізнається, що у громади на пільговиків коштів немає.
“У нас до Чернівців їздить багато людей і користуються тролейбусами. Є такі пенсіонери, які працюють у Чернівцях. Про ситуацію з оплатою у тролейбусах знаємо, а ось, як вирішити це питання – не знаємо. У громади нема на це коштів, вони не закладалися при ухваленні бюджету на цей рік. Ми у квітні будемо збиратися на сесію, щоб вирішити питання, чи вносити зміни до бюджету. Але це проблематично, тому поки що нічого сказати не можу”, – зазначає посадовець
Мамаївська ОТГ звернулася з листом до Чернівецької міської ради щодо ситуації з пільговиками.
“Вважаю, що для сіл, які знаходяться за 10-12 кілометрів від Чернівців, питання пільговиків мало б розглядатися по-іншому. Адже пенсіонери працюють у Чернівцях і ПДФО, відповідно, залишається у міському бюджеті. Чому у Чернівецькій міській раді це не враховують, а просять платити з бюджету Мамаївського ОТГ? Чи керівники організацій мали би це врахувати, якщо у них працюють пільговики з нашої громади. У нас є дві тисячі пільговиків і ми вже порахували, якщо за пільгами для проїзду в тролейбусі звернеться хоча б половина, нам потрібна буде сплатити три мільйони гривень за дев’ять місяців. Для нашого бюджету це чимала сума. Ми оплачуємо пільговикам з Мамаївської ОТГ безкоштовний проїзд у поїзді, щоб люди могли добратися до Чернівців. Сплачуємо за фактом проїзду. Тому потрібно обирати, чи оплачувати за проїзд у поїзді, чи у тролейбусі. Крім того, нам про ситуацію з пільговиками ніхто не повідомляв наприкінці минулого року, коли ухвалювали бюджет. Ці витрати у бюджеті не закладені, внести зміни не так просто. Тому цього року ми не зможемо сплачувати за проїзд пільговиків. Якщо це запровадять, пенсіонерам доведеться самостійно платити у тролейбусі”, – каже голова Мамаївської ОТГ Наталія Катрюк.
” ”
–>