Новини

У Чернівцях з 7 листопада розпочався опалювальний сезон: у теплокомуненерго розповіли деталі

Сьогодні у Чернівцях розпочинається опалювальний сезон.

Про те, у яких оселях чернівчан можуть бути проблеми з опалюванням, скільки котелень запустили та чи готове “Чернівцітеплокомуненерго” до опалювального сезону, розповів директор підприємства Ігор Ніколенко.

“Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 4 листопада зазначено, що з 7 листопада розпочинається опалювальний сезон. До цього було рішення виконкому щодо початку опалювального сезону в закладах соціальної сфери, тобто станом на минулу п’ятницю, 4 листопада, у нас було запущено 52 котельні. Сьогодні здійснюємо запуск усіх інших котелень. На балансі підприємства перебуває 90 котелень, тому сьогодні маємо запустити ще 38. Ми розраховуємо, що сьогодні запустимо більшість котелень. Це великі котельні, які забезпечують 80% міста Чернівців послугою з постачання теплової енергії, це близько 580 багатоквартирних житлових будинки. Підприємство готове до опалюваного сезону. Всі заходи, які були передбачені в міжопалювальний сезон ми виконали. “, – сказав І. Ніколенко.

“Є незначні проблеми щодо готовності житлового фонду до зими”

Директор підприємства також розповідає, що у будинках, де не відкритий пристрій для перекривання потоку, може не бути тепла.

“Хочу зазначити, що відповідно до законодавства є також зона відповідальності споживачів. Відповідно до закону України про житлово-комунальні послуги споживачі укладають договори на обслуговування внутрішньо-будинкової системи з управляючими компаніями, тому ці підприємства мали виконати роботи з підготовки до опалювального сезону. Є незначні проблеми щодо готовності житлового фонду до зими. У ряді будинків не відкрита запірна арматура і ми поки що не можемо запустити туди теплоносії. Це ми бачимо безпосередньо по розходу теплового лічильника, того що обсяг теплової енергії, який через нього проходить в опалювальний сезон значно більший, тому ряд будинків не відкриті. Цю інформацію ми вже надали управлінським компаніям, і вони опрацьовують це питання”, – каже директор.

В такому випадку управлінські компанії повинні вирішити проблему.

“Якщо внутрішньобудинкова система заповітряна, то тоді не буде нормальної циркуляції теплоносія. Управлінські компанії повинні оперативно відреагувати на скарги споживача вийти на дальні житлові будинки і спустити повітря, що забезпечить нормальну циркуляцію внутрішньобудинкової системи”, – зазначає І. Ніколенко.

Директор розповідає, щоб у кожній оселі міста було тепло може знадобитись до доби.

“Нагрівання теплоносія здійснюється поступово, тобто якщо ми беремо великі котельні, то до +30 градусів вона нагріється впродовж години-двох. Це означає, що температура зараз хімпідготовленої води становить +5 градусів. В залежності від температури навколишнього середовища в нас є температурний графік, якої температури ми маємо подати теплоносії. Щоб нам вийти на рівень +30 градусів у котлі, потрібно близько 1-2 годин. В залежності від мікрорайону, щоб прогрілися всі опалювальні прилади, це може зайняти до доби”, – говорить директор “Чернівцітеплокомуненерго”.

Ніколенко також зазначає, що населення заборгувало підприємству майже 50 мільйонів гривень, що може вплинути на роботу “Чернівцітеплокомуненерго”.

“Заборгованість населення наразі становить біля 49 мільйонів гривень. Це може вплинути на те, що ми несвоєчасно розрахуємось за енергоносії, що може призвести до автоматичного списання всіх коштів, наприклад, “Нафтогаз-трейдингом” з рахунків підприємств. Ми не зможемо своєчасно розприділяти кошти на ті чи інші робити того що буде автоматичне списання, якщо ми не зможемо розрахуватись вчасно”, – каже директор.

Заборгованість споживачів скоритилась на 6 мільйонів.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.