Щоб зрозуміти, чому фанкойл-системи називаються саме так, слід звернути увагу на походження слова. Цей термін був складений з 2-х англійських слів: “fan” – вентилятор і “coil” – змійовик (котушковий теплообмінник). У вітчизняних джерелах фанкойли називають вентиляторними доводчиками.
Відмітимо, що фанкойл для дома не є автономною системою: він підключається до чилера, коли працює на кондиціювання повітря. До котла, теплового насоса, бойлера, якщо потрібен обігрів. Саме тому фанкойл замість батареї – це ідея, яку справді варто реалізувати.
Фанкойл для опалення: принцип роботи
Вентиляторний доводчик — пристрій, який відповідає за дві ключові функції. Саме вони роблять фанкойли класною альтернативною звичним радіаторам:
Прийом гарячої чи холодної води на змійовик;
Продування повітря крізь теплообмінник, завдяки чому воно нагрівається або охолоджується, залежно від режиму.
Зауважимо, що на ринку можна зустріти двотрубні або чотиритрубні фанкойли. У першому випадку пристрій підключається тільки до одного агрегату – чилер або котл. Це не зручно для тих, хто хоче обладнати будинок і опаленням та кондиціюванням.
Хоча деякі не лінуються форматувати схему в залежності від сезону, нам здається, що краще вибрати чотиритрубну модель фанкойлу. Пристрій підключається одночасно до чилера і котла: система може вільно перемикатися між температурними режимами.
Типи фанкойлів та варіанти монтажу
Водяний настінний фанкойл зовні нагадує внутрішній блок спліт-системи або електроконвектор.
Касетні доводчики зовні нагадують стельову плитку і встановлюються в підвісній стелі.
Для створення прихованого опалення та кондиціювання повітря використовують канальні системи. Вони виглядають в інтер’єрі, як акуратні грати у підлозі, стіні чи стелі.
Підлога – це вихід для тих, хто не може монтувати пристрої в приміщеннях на стелю або стіну.
Чому фанкойл для опалення економічніший?
Щоб досягти комфортної температури повітря, теплоносій у стандартних радіаторах повинен бути розігрітий до 80-90°C, тоді як настінний фанкойл зможе досягти того ж успіху при температурі води 35-60°C. Логічним висновком буде, що в першому випадку нам знадобиться набагато більше теплової енергії.
Крім того, металеві радіатори можуть лише обігрівати приміщення. Влітку нас більше цікавить прохолода, і ми купуємо кондиціонери. Це додаткові витрати, які можна виключити, якщо підключити фанкойл до чилера та гарячої води одночасно.
Фанкойл замість батареї – це ціла низка переваг
Швидке прогрівання повітря в кімнатах;
Немає необхідності перегрівати теплоносій;
Чим більший зал, тим більша економія енерговитрат буде помітна. Відмінно підходить для обладнання ТЦ, адміністративних, промислових будівель;
Будь-який температурний режим у кожній із кімнат. Наприклад, можна охолоджувати одне приміщення в будинку та нагрівати всі інші;
Не потрібно ускладнювати систему опалення: фанкойли ефективні навіть на простій двотрубній схемі;
Є можливість встановлювати графіки та добові режими температур завдяки розумній автоматиці;
Можна позбавитися настінних обігрівачів, вибравши касетний або канальний водяний фанкойл.
Як замінити систему радіаторів на фанкойли?
Професійна кліматична техніка, у т.ч. фанкойли – це складні системи; їх установка – це ціла низка завдань, виконати які може виключно майстер з набором необхідних інструментів. Крім того, вентиляторні доводчики не люблять помилок у монтажі, і можуть зламатися прямо під час пусконалагоджувальних робіт.
Саме тому вибір, проєктування системи, підбір обладнання та його монтаж краще передати фахівцям кліматичної компанії. В цьому випадку ви будете впевнені в ідеальному результаті, а також отримаєте гарантії на техніку та ще цілу низку переваг.
–>