Новини

У центрі Чернівців у колишньому тютюновому кіоску відкрили кав’ярню – фото

У Чернівцях по вулиці Університетській завершили реставрацію споруди, яка колись була тютюновим кіоском “TRAFIK”. Її встановили понад сто років тому – у 1914 році, за даними істориків.

Сьогодні, 18 жовтня, тут відкрили міні-кав’ярню, пише molbuk.ua

Пофарбували у світлий відтінок, замінили старовинний дах за зразком колишнього. Також облаштували два виносні столики.

У меню – напої, зокрема, різні види кави, чаю тощо. Основою меню складає раф-кава — популярний кавовий напій, що з’явився наприкінці 2000-х років. Готується шляхом додавання нагрітих парою вершків з невеликою кількістю піни в одиночну порцію еспресо. Основна відмінність від лате — у використанні ванільного цукру і вершків замість молока. Часто подається з сиропом.

За словами працівниці, графік роботи кав’ярні – з 8.00 до 21.00.

Раніше повідомлялося, що всередині серпня почали реставрувати старовинний “тютюновий” кіоск, який донедавна слугував як МАФ, в якому продавали кури гриль та іншу їжу.

Про долю “тютюнового” кіоску раніше на своїй фб-сторінці розповіла історикиня архітектури, кандидатка мистецтвознавства, доцентка архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури Світлана Біленкова.

“Цей МАФ з’явився тільки через сім років судових тяжб. Бо на вулиці, яка вела до Резиденції, локації з реалізації тютюнової продукції не могли з’являтися. Тобто у 1914 році, – розповідає історикиня. – Тоді вже були інші правила, у місто прийшла війна. Ми іноді не помічаємо речі, які на перший погляд здаються нам звичайнісінькими. А насправді вони утримують у собі стільки таємниць! Маленький кіоск! Скільки праці в нього вкладено! І, звичайно, якості! Яка чудова робота по виконанню ескізу!”

Світлана Біленкова опублікувала фотокопію кіоску з архівної проектної документації.

“Знайшла її цілком спонтанно, серед великих, майже покинутих архівних папок різних справ, – зазначає фахівчиня. – Серед них була і справа пані Марії Кріпке. Напевно, цей кіоск належав саме їй, бо вона проживала також на вулиці Університетській і сім років домагалася відкрити свій власний бізнес на одній із найпрестижніших вулиць міста. Ким була ця пані, наразі невідомо. Але з наступних архівних документів та й ескізу її приватного будинку зрозуміло, що вона була заможною, сміливою, незалежною і освіченою особистістю.

Синій колір виконання ескізу притаманний представникам архітектурної майстерності з віденської архітектурної школи початку ХХ століття. Саме ця техніка максимально зберігала документ і давала можливість тривалий час користуватися ним із виділеними деталями декору та інших важливих елементів та деталей, характерних для проектованої будівлі”, – повідомила Світлана Біленкова.

За її словами, схожі МАФи ще збереглися у місті:

“Є навіть у Садгорі (у чудовому зовнішньому стані). Але більшість із них покинуті і нікому не потрібні. Насправді вони надзвичайно цікаві інформаційні носії історії нашого міста”.

І справді, раніше, коли тут продавали фаст-фуд, мало хто звертав увагу на унікальність споруди. Переважно голодні студенти в очікуванні черги, що збиралася на перервах між парами, більше зважали на перелік їжі в меню, ніж на архітектурну цінність МАФу.

Старожили також розповідають, що колись тут була майстерня.

“У 70-их роках тут там була взуттєво – шкіргалантерейна майстерня, – зауважує лікар-анестезіолог із Чернівців Андрій Аносов. – Але дідусь казав, що раніше там продавали гас для кухонних “примусів”. Навіть ще був маленький бідончик, із яким колись ходили по той гас. З часом будинки газифікували і гас втратив популярність”.

“За часів моєї юності там сидів майстер і робив швидкий ремонт взуття”, – згадує чернівчанка Світлана Городенська.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.