Новини

«Твоїй ме-ме нічого не треба, особливо ти»: вихователька дитсадка знущалася з хлопчика

У Дніпрі вихователька одного з дитячих садків грубістю довела до сліз 4-річного хлопчика. А за словами мами малюка, до нього також застосовувався фізичний вплив.

Аудіозапис інциденту мама дитини згодом виклала в соціальні мережі. Його зробив сам малюк, який записав на диктофон смарт-годинника, що відбувається в групі.

Що сталося з хлопчиком і як коментують інцидент в дитячому садку, пише ТСН.ua

Інцидент стався ще в березні цього року в дитячому садку №298, розташованому в Чечелівському районі міста.

На записі, який матуся опублікувала тільки зараз в коментарях до одного з постів Департаменту гумполітики Дніпровської міськради, чутно, як діти перебувають у дуже шумному приміщенні, де поруч із ними, не добираючи висловів, спілкуються вихователі. Власне, стосовно дітей жінки теж не соромляться вживати грубості.

“Діти, як звуть українського письменника? Тарас Григорович? Шевченко. Все… закрили рота”.

“Не чіпайте, не підходьте до нього”.

“Головою постукай”.

“Твоїй ме-ме нічого не треба, особливо ти”.

На записі також чутно, як дитина плаче. Очевидно після того, як до нього підходила вихователька і в грубій формі говорила припинити стукати по столу або встати зі свого місця.

До слова, аудіодоріжка йде понад 10 хвилин і практично весь цей час хлопчик плаче.

“Дитина в садку почала упісюватися. Постійно були мокрі штани. Я його забрала додому на 10 днів. Дома з ним було все добре. Сам ходив на горщик. Не було істерик. Я тоді зрозуміла, що є якась проблема в садку. Я дала йому смарт-годинник з функцією диктофона. Все, що ви чули на записи, відбулося в перший день після того, як він побув вдома. Я прийшла його забирати, а мені вивели його в синцях”, — розповідає мама хлопчика Юлія.

За її словами, спершу вона подумала, що син в садку спіткнувся і впав. Однак згодом вона прослухала записи з диктофона.

“На ньому явно чутно два удари: під оком синець і на скулі. Його або штовхнули, або жбурнули. На наступний день в садку я запитала, що сталося. Мені сказали, що все було добре. На що я зазначила, що у мене є інша інформація”, — додала Юлія.

Пізніше вже інша вихователька сказала, що дитина нібито вдарилася не на вулиці, а в групі. Власне, об що саме і звідки взагалі могла з’явитися травма — вихователька не сказала.

“Я пішла до завідувачки і підняла питання. Сказала їй, що це ненормально: залякувати дітей, принижувати їх і спілкуватися матом. Поставила їй запис з диктофона. Вона вислухала з опущеними очима. Про те, що та матюкається в присутності дітей, підтвердила і інша вихователька”, — зазначила мама хлопчика.

Що кажуть у дитячому садку

Коментувати інцидент не хочуть, посилаючись на нібито необхідність отримати дозвіл від департаменту гуманітарної політики Дніпра. Без нього працівники дитячого садка говорити відмовляються. Однак мимохідь вони все ж повідомили, що інцидент дійсно мав місце бути.

“Ми два роки з дитиною няньчилися. Він непоганий, але трохи виділяється. Але ні фізичного, ні психологічного насильства над ним не було”, — заявила ТСН.ua завідувачка дитячого садка.

Відповідь департаменту гуманітарної політики

У коментарях до публікації в соцмережі згодом відповіла завідувачка сектору дошкільної освіти відділу освітньої діяльності міськради Оксана Турчина.

“Управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради в межах компетенції розглянуто звернення щодо ситуації, яка склалася в ЗДО 298, та надано письмову відповідь заявниці. Для розгляду звернення до управління освіти було запрошено для співбесіди директора ЗДО 298 та взято письмові пояснення з питань, порушених у зверненні”, — повідомила Оксана Турчина.

Вона також додала, що директору закладу начебто вказано на “необхідність посилення контролю за недопущенням стосовно вихованців будь-яких форм фізичного і психологічного насильства”.

Сама ж вихователька продовжує працювати в дитячому садку.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.