Новини

Китай повністю заборонив криптовалюти – біткоїн покотився вниз

Китай ввів заборону на всі операції з криптовалютою. Транзакції, пов’язані з криптоактивами, будуть вважатися незаконною фінансовою діяльністю.

На тлі цього курси криптовалют знизилися. Так, біткоїн обвалився до $41,2 тис. (-5,38% за добу), Ethereum – $2,7 тис. (-8,50%), XRP – $0,9 тис. (-6,60%), свідчать дані CoinDesk.

Відзначимо, Китай давно висловлює невдоволення щодо криптовалют через зв’язки із шахрайством і відмиванням грошей, а також надмірним використанням електроенергії. Про це повідомляє Bloomberg.

Не тільки в Китаї влада незадоволена криптоактивами. У деяких країнах забороняють використання криптовалют як фізичними, так і юридичними особами. До них входять:

Єгипет (заборона – у 2020-му);

Непал (2017 рік);

Болівія (2014 рік);

Північна Македонія (2016 рік);

Алжир (2018 рік);

Бангладеш (2017 рік).

Один із найсвіжіших випадків введення заборони на криптовалюти – Туреччина в 2021-му. Зі свого боку Індія також розробила законопроєкт, який забороняє криптоактиви, але його ще не ухвалили.

Водночас Катар і Бахрейн забороняють інвестування в цифрові валюти на території своїх країн, однак не забороняють це робити громадянам за кордоном. А у В’єтнамі заборонено використовувати біткоїн як валюту, за це передбачається штраф у розмірі $8,7 тис.

Вартість криптовалют залежить від звісток, пов’язаних, наприклад, з їхньою забороною в певній державі.

“Новини з Китаю виразно впливають на ринки, тому що вони можуть похитнути ринкові настрої, але фактичний ефект від ще однієї китайської заборони наразі є з мінімальним впливом на основну структуру ринку”, – заявила керівниця досліджень у компанії Kaiko Клара Медалі.

Раніше Twitter дозволив винагороджувати авторів “чайовими” (пожертвами/донатами) у біткоїнах. Для цього сервіс мікроблогів інтегрує в свою систему платіжну платформу Strike. Після цього вартість головної криптовалюти незначно зросла.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.