Новини

Випробувано на собі: українці можуть долучитися до досліджень ліків проти коронавірусу

Українці можуть долучитися до досліджень ліків проти коронавірусу.

Про це йдеться на сайті МОЗ, пише molbuk.ua

Зазначається, що зараз лікарські засоби від COVID-19 проходять клінічні дослідження в усьому світі.

На сьогодні таких досліджень – 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування “COVID-19”.

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності”, – пояснює перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків.

Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їх специфічну активність та безпечність.

Наступним етапом є клінічні випробування – чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо.

На сайті МОЗ наголошують, що дослідження в Україні проводять на належному професійному рівні.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.