Новини

Зеленського в Чернівцях піарять на тлі ЧНУ: на ворота вишу вчепили велетенський банер – фото

На огорожі біля входу до Чернівецького національного університету повісили величезний банер жовтого кольору з написом “Велика реставрація. Програма президента України”.

Про це повідомляють кореспонденти molbuk.ua

Очевидці зауважують, що банер надто помітно дисгармоніює з виглядом резиденції, яка включена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як пояснив у коментарі molbuk.ua ректор ЧНУ Роман Петришин, банер почепив сьогодні вранці, 24 вересня, підрядник, який облаштовуватиме колишній господарський двір. А оскільки кошти виділені у рамках президентської програми “Велика реконструкція”, то й напис на банері відповідний.

“Почепив банер не я, а підрядник виготовив його і сьогодні почепили. Він відповідає суті, бо 10 мільйонів університет отримав саме на цю програму “Велика реконструкція”. Фактично ОДА виділила через обласну раду кошти на цю програму для університету. Тобто реставрація здійснюється під егідою президента”, – пояснює Роман Петришин.

Утім, хоча банер уже й повісили, проте роботи ще не розпочалися: немає ще ні коштів, ні всіх дозвільних документів.

Втім, ректор запевняє: невдовзі кошти будуть, а от із документами триваліша морока.

“Ці кошти вже за годину можуть бути у нас на рахунку казначейства, а може і вже є. Можливо, там якісь технічні моменти є, але реально кошти от-от будуть.

Але нам більш важливо, коли роботи розпочнуться. Бо ми маємо ще не всі необхідні дозволи. Ми зараз швидко робимо у рамках того, що від нас залежить, дозвільні документи. Це все ж таки зона охоронної спадщини ЮНЕСКО і там дуже багато нюансів і зокрема, через Міністерство культури та інформаційної політики треба погоджувати цілий ряд документів. Дістанемо дозвіл сьогодні – підрядник вже сьогодні зможе приступати до роботи”, – пояснює Петришин.

Нагадаємо, 16 вересня на сесії облради депутати проголосували за внесення змін до Комплексної програми охорони та збереження об’єктів культурної спадщини Чернівецької області на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради попереднього VIІ скликання.

Згідно з рішенням сесії, державному бюджету буде виділено 8 012 145 грн на реставрацію об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Семінарської церкви, та 1 987 856 грн на реконструкцію внутрішнього двору на території ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.