Новини

Виробник Moderna заявив про зниження ефективності їх вакцини

Американська компанія Moderna опублікувала нові результати випробування своєї вакцини проти COVID-19.

Дослідження виявило зниження ефективності препарату, тому дослідники заявили про необхідність третьої (бустерної) дози, повідомляє 24 канал.

Ефективність вакцини знижується з часом

Випробування показало більшу кількість випадків інфікування серед людей, які завершили вакцинацію приблизно 13 місяців тому, в порівнянні з тими, хто був імунізований 8 місяців тому.

У своєму аналізі Moderna порівняла ефективність вакцини у більш ніж 14 000 добровольців, вакцинованих в період з липня по жовтень 2020 року.

За 2 місяці спостереження (період з липня по серпень) дослідники виявили 88 випадків COVID-19 серед тих, хто отримав два щеплення пізніше, в порівнянні зі 162 випадками серед тих, хто був вакцинований минулого року.

Суміжні фактори, які знижують імунітет

Дослідники наголосили, що це тільки одна оцінка, але враховуючи осінньо-зимовий період, очікуваний вплив ослаблення імунітету складе 600 тисяч додаткових випадків COVID-19.

Нагадаємо, що 1 вересня Moderna подала заявку в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США з проханням про дозвіл на ревакцинацію.

До слова, раніше американські вчені уже заявляли, що відтоді, як штам коронавірусу Дельта став домінантним, ефективність вакцин проти коронавірусу виробництва Pfizer і Moderna впала з 91% до 66%.

Pfizer i Moderna формують різну кількість антитіл

Щеплення вакциною Moderna сформувало більше антитіл проти коронавірусу, ніж вакцина від Pfizer/BioNTech. Вчені дослідили, чи означає це, що препарат від Moderna є ефективнішим.

Вчені виявили, що концентрація антитіл після щеплення Pfizer була меншою, ніж після щеплення Moderna (45,9 мікрограма у мілілітрі проти 68,5 відповідно). Втім, є також Т-клітинний імунітет, який грає не менш важливу роль у захисті проти COVID-19.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.