Фото чернівецької філії “Газмережі”
Сьогодні в Чернівцях спостерігається дефіцит робочої сили на комунальних підприємствах. Не вистачає працівників робітничих й інженерно-технічних професій.
Потрібні слюсарі, зварники, майстри
У чернівецькій філії “Газмережі” кадрів не вистачає. Як зазначає HR-менеджер компанії Володимир ЄВДОКИМЕНКО, кадровий дефіцит був і до війни, а зараз він загострився.
“Переважно потрібні робітничі професії (слюсарі, зварники, майстри тощо). Також потрібні інженери-техніки. Газова сфера потребує розробок, креслень. На сьогодні в нас 32 працівники мобілізовані. Вони зазначені в штаті, але роботу не можуть виконувати, адже служать у військах. Зараз в області випускають мало кваліфікованих працівників. У Чернівцях це лише Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу. Там готують слюсарів із ремонту й експлуатації газового устаткування. Раз на два роки випускають 24-26 хлопців. Ми їх брали на практику кілька разів, проте ніхто не залишився працювати. Зарплата стабільна, але не така висока, як хоче молодь. Хлопцеві легше влаштуватися охоронцем у торговий центр і отримувати таку ж зарплату. Брак фахівців робітничих професій – проблема не тільки наша. Так у всій Україні, це зазначають наші колеги з інших філій”, – каже В. Євдокименко.
Підприємство може бронювати працівників.
“Ми клопочемо про бронь всім нашим працівникам за постановами №45 або №76. У першому випадку ми бронюємо людей через ТЦК. Однак є певні умови: чоловік повинен бути старшим за 35 років, його військово-облікова спеціальність має бути недефіцитною тощо. Щодо постанови №76, то ми бронюємо через Міністерство енергетики. Щодо віку обмежень немає. Тому, якщо людина працездатна і має бажання працювати, то чекаємо”, – зазначає менеджер.
На підприємства є такі вакансії: монтер із захисту підземних трубопроводів від корозії, фахівець з обслуговування, бухгалтер, фахівець із персоналу, інженер з охорони навколишнього середовища, інженер з охорони праці, диспетчер газового господарства, майстер дільниці, контролер газового господарства.
Зарплата – від 17 тисяч гривень
На Чернівецькому комунальному підрядному шляхово-експлуатаційному підприємстві (МіськШЕП) не вистачає бруківників, асфальтобетонників, електромонтерів.
“Проблема є, як і на всіх комунальних підприємствах. Щоб прийти до нас на роботу, людина має навести лад у своїх військово-облікових документах і пройти військову-лікарську комісію. А не всі хочуть іти у військкомат. Люди думають, що звідти підуть не до нас на роботу, а відразу поїдуть на фронт. Працівників ми забезпечуємо спецодягом та інструментами, вивозимо на об’єкти. Якщо це посада зі шкідливими умовами праці, ми надаємо пільги, додаткову відпустку, грошові надбавки. Зарплата на нашому підприємстві – від 17 тисяч гривень. Не треба мати якусь особливу спеціальність. До того ж можемо навчити. Головне, щоб люди хотіли працювати. Бронь можемо дати, але це болюче питання, бо люди мають до нас прийти з впорядкованими військово-обліковими документами. Є багато охочих потрапити до нас на роботу, проте коли йдеться про відвідування військкомату, люди відмовляються”, – говорить директор “МіськШЕП” Григорій Оробець.
“Є можливість бронювання”
У “Чернівцітеплокомуненерго” є 21 вакансія.
“Ситуація з кадрами критична. Середній вік наших працівників – понад 50 років. Маємо 12 робітничих вакансій (зварники, слюсарі різних напрямків, водії, прибиральники тощо). Також є ще дев’ять вакансій інженерно-технічного складу:потрібні інженери-контролери, фахівці технічного відділу, інженер енергоменеджменту. Пропонуємо конкурентну заробітну плату: працівники інженерно-технічних професій отримують близько 15 тисяч гривень, робітничого – 12 тисяч. Окрім того, є різні заохочення для працівників, які довго працюють. Також є можливість бронювання. Можемо брати на роботу навіть пенсіонерів, якщо є бажання”, – каже директор підприємства Олександр Корчунов.
” ”
–>