За минулу добу, 3 травня, на Буковині аферисти ошукали 5 людей. Щоб заволодіти грошима своїх жертв, шахраї використовували розповсюджені схеми афер. Наразі співробітники поліції Чернівецької області проводять заходи щодо встановлення зловмисників та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора до поліцейських звернулася 33-річна жителька обласного центру. Заявниця розповіла, що на одній з інтернет-платформ знайшла оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Чернівчанка перейшла за посиланням та ввела конфіденційні дані свого банківського рахунку. Надалі з її картки зникло майже 9 тисяч гривень.
Жертвами аналогічної шахрайської схеми стали ще двоє жителів Чернівецького району: 31-річна жителька села Стерче перейшовши за фішинговим інтернет-посиланням втратила з карткового рахунку понад 24 тисячі гривень, а мешканка села Вербівці – понад 37 тисяч гривень.
Також із заявою про шахрайство до поліції звернувся 55-річний житель села Мамаївці. Чоловік розповів правоохоронцям, що до нього зателефонував невідомий чоловік і представився співробітником служби безпеки банку. Він повідомив буковинцю, що його банківський рахунок заблокований та під приводом відновленням користування дізнався необхідну конфіденційну інформацію. Після цього з картки заявника зникло 12 тисяч гривень, які були перераховані на невідомі реквізити.
Житель Дністровського району розповів співробітникам поліції, що вияв на своїй банківській картці відсутність 5 500 гривень. Зі слів заявника кошти були перераховані на невідомий рахунок.
За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі проводяться досудові розслідування.
Поліцейські Буковини наголошують: щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
– ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
– дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
– якщо ви отримали інформацію про якісь проблеми з банківським рахунком – звертайтеся безпосередньо до відділення фінансової установи або телефонуйте за номером служби підтримки, зазначеному на звороті карти або офіційному сайті банку;
– не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах.
Якщо ви потрапили до пастки аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію “102”.
” ”
–>