Новини

Чому варто спробувати та кому не можна їсти: все про помело

Помело активно починає з’являтись на полицях супермаркетів та у холодильниках українців. Якщо ви досі не наважувались спробувати цитрусовий мікс вітамінів та корисних елементів, час це зробити.

Кисло-солодкий смак з ніжними нотками гіркоти ідеально підійде для поціновувачів апельсина чи грейпфруту. Помело вважається низькокалорійним фруктом, містить багато клітковини, білок, жири, вітаміни, мікроелементи калій, фосфор, мідь, залізо, кальцій, магній, марганець і цинк.

Чим корисне помело

Зміцнює імунітет

Головна цінність – велика кількість всім відомого вітаміну С. У одному помело міститься 619% від рекомендованої денної дози. Саме цей корисний компонент має унікальний позитивний вплив на імунну систему, активізує захисні механізми та корисні елементи у тілі, дає відсіч вірусам і бактеріям.

Зміцнює кістки, хрящі та кровоносні судини

У цьому процесі головним діячем залишається вітамін С, який необхідний вашим кісткам, м’язам та судинам для покращення роботи. Компонент, на якому роблять медики особливий акцент у сезон застуд, ще й сприяє засвоєнню заліза та швидкому загоєнню ран. Захистить від остеопорозу і кальцій, який є у складі помело.

Читати також: Що потрібно їсти усім людям після 50-ти: продукти, які зміцнюють кістки

Профілактика раку

У 2017 році вчені провели дослідження за участі вітаміну С і виявили, що він здатний знижувати ризик ракових захворювань. Для цього рекомендовано дотримуватись добової норми для дорослих: 90 міліграмів для чоловіків і 75 міліграмів для жінок.

Здоров’я травної системи

Тут ключовим складником буде клітковина, яка забезпечує організм відчуттям ситості. Також компонент, який можна знайти чи не у всіх фруктах, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і знижує рівень холестерину в крові.

Кому не можна їсти помело

Помело не варто споживати паралельно із низкою медикаментів. Все через присутність у складі фурокумарини.

Ці сполуки діють на одну із ланок знешкодження деяких ліків – на цитохроми Р450 3А4, або ж CYP3A4. Не лякайтеся назви! Ця інформація стане в пригоді, коли читатимете інструкцію до ліків, щоби збагнути, можна їх суміщати із цими фруктами, чи ні. Цитохроми намагаються знешкодити фуранокумарини – така в цих ферментів робота. Але ця взаємодія знешкоджує їх самих – вони стають неактивними,
– пояснює Уляна Супрун.

Також помело варто уникати людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Сік цитрусового фрукта у великих кількостях може призвести до порушень серцевого ритму. Але помірні дози не нестимуть загрози вашому здоров’ю.

Читати далі: Не викидайте шкірку мандарина: незвичайні лікувальні властивості продукту

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.