Новини

Переломи та вивихи: лікар з Чернівців розповів, як вберегтися від травмувань під час ожеледиці

Кількість травмованих під час ожеледиці зростає більш ніж у чотири рази.

Завідувач ортопедо-травматологічного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук Валентин Василов дав рекомендації, як попередити травми під час ожеледиці, і що робити, коли падіння уникнути не вдалося.

“Відрізнити відносно незначне забиття від серйозної травми можна самостійно. Якщо людина відчуває сильний біль, спостерігається набряк і деформація кісток, потрібно обов’язково звернутися до лікаря – швидше за все, це перелом. У такому разі надавати допомогу має спеціаліст”, – каже Валентин Василов.

Розтягнення – ще один різновид травм. Симптоми подібні до ознак перелому: сильний біль у ділянці суглоба, але синець і набряк виникають трохи згодом. Перша допомога при розтягненні – прикласти холод і зробити пов’язку за допомогою еластичного бинта.

Вивихи – ще одна небезпека під час ожеледиці. Найчастіше пошкоджуються гомілковостопні і променево-зап’ясткові суглоби. Щоб знизити біль, потрібно теж прикласти лід, але намагатися самостійно вправити суглоб категорично заборонено. Це може зробити тільки лікар.

Валентин Василов рекомендує дотримуватися кількох правил, щоб вберегтися від травм під час ожеледиці. Один із найважливіших моментів – правильний вибір взуття. Потрібно носити взуття на пласкій підошві з хорошим протектором – так зменшується ймовірність падіння. Додатково можна підсилити захисний ефект, обравши спеціальні накладки на підошви або так звані “льодоходи”.

“Ходіть, як пінгвін, – маленькими кроками і намагайтеся утримувати центр ваги над тією ногою, котра попереду. Важливо опанувати мистецтво падіння: коли відчуваєте, що ось-ось впадете, спробуйте присісти і згрупуватись – це допоможе вберегти кінцівки від переломів. Якщо розумієте, що уникнути падіння не вдасться, у жодному разі не виставляйте вперед руки”, – радить Валентин Василов.

Основні правила безпеки під час ожеледиці

– Обирайте взуття з глибоким протектором на підошві. Зимове взуття має бути не лише теплим, а й мати неслизьку підошву. У жодному разі не носіть взуття на високих підборах.
– Не поспішайте, що повільніше ви йдете – то менший ризик впасти і травмуватися. Ходіть дрібними кроками, трохи згинайте коліна, наступайте на всю підошву, не підіймайте ноги високо.
– Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, а й переломів. Тому краще одягніть теплі рукавиці.
– Тримайтеся якомога далі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку дуже небезпечні бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.
– Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги та не перебігайте проїжджу частину під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що під час ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, може бути небезпечним для життя.
– Небезпечні прогулянки під час ожеледиці у нетверезому стані. Всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало, у стані сп’яніння люди не такі чутливі до болю і за наявності травми вчасно не звертаються до лікаря, що згодом додає проблем.
– Якщо ви впали і через певний час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах – терміново зверніться до лікаря.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.