Різдвяний піст закінчується 25 грудня. Це останній піст у році, який готує душу і тіло віруючих до зустрічі Різдва Христового.
Цей зимовий піст ще має іншу назву – Пилипівський, оскільки починається одразу після дня пам’яті Святого апостола Пилипа.
Під час посту люди утримуються від вживання м’яса, молока, яєць, сиру, вершкового масла, в деякі дні від риби.
Важливо пам’ятати, що під час посту в церкві не проводять обряди хрещення та вінчання. До того ж, не варто влаштовувати весілля в ці дні, адже піст присвячений молитвам, покаянням й очищенню від гріхів.
Також православна церква 15 листопада шанує пам’ять Гурія, Самона та Авіа – християнських святих, мучеників і сповідників
Святі Гурій, Самон і Авів вважаються покровителями щасливої родини та шлюбу.
Жінки в давнину ставили ікону Гурія, а за нею ховали шматочок ладану. Якщо раптом чоловік погано ставився до дружини, вона молилася святому про сімейний добробут.
Що не можна робити 15 листопада
Через початок Різдвяного посту у цей день не можна їсти м’ясо, молоко, яйця та інші продукти тваринного походження.
Наші пращури говорили: “Важливо не те, що в уста, а те, що з вуст”. Тому, крім гастрономічних заборон, у них були й інші, пов’язані з поведінкою. Наприклад, з’ясування стосунків, лайка, помста та плітки вважалися великим гріхом.
Також 15 листопада не можна влаштовувати гучних гулянок і святкувань.
Не можна сьогодні відмовляти нужденним і жебракам.
Не можна ввечері цього дня займатися прибиранням. Вважається, що домашні роботи призведуть до невдач з рідними та близькими.
Народні прикмети на 15 листопада
– Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг.
– Якщо з калини опало все листя і ягоди, то скоро почнеться справжня зима.
– Хмари пливуть проти вітру – до погіршення погоди.
” ”
–>