Новини

Яке сьогодні, 17 вересня, свято – все про цей день, що не можна робити

17 вересня – Всенародний день батька. Віряни вшановують пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. До Нового року залишилося 105 днів.

17 вересня 2023 року — неділя. 571-й день війни в Україні.

Яке 17 вересня церковне свято

17 вересня в церковному календарі – день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Жила в Римі благочестива вдова Софія за часів правління імператора Адріана (II століття). І мала вона трьох дочок: Віру, Надію та Любов. Носили вони імена трьох основних християнських чеснот. Виховувала їх Софія в повазі до Господа і вчила не прив’язуватися до земних благ.

Якось дізнався про це Адріан, який вирішив навернути дівчат в язичництво. Спочатку обдаровував їх подарунками, але коли помітив, що вони не працюють, перейшов до погроз. Наказав імператор піддати дівчат страшним мукам. Софія ж лише могла дивитися на страждання своїх дітей. Поховала мучениця останки своїх дочок і не відходила від їхніх могил 2 дні. На третій день Господь подарував їх тиху смерть.

Що не можна робити в цей день

Заборонено ходити по росі босоніж.
Жінкам не можна займатися хатніми справами.
Не дозволено зациклюватися на негативі.
Народні прикмети і традиції на 17 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: дощова і холодна погода — чекайте на ранню весну;
журавлі летять на вирій, буде на Покрову вже мороз;
тепла і сонячна погода вказує на холодну зиму;
вже почало активно опадати листя — починайте готуватися до похолодання.

Заміжні жінки обов’язково йшли до церкви і ставили три свічки. Одну з них пізніше забирали додому. Молилися про благополуччя в родині. Молодь традиційно збиралася на вечорниці, на яких часто утворювалися пари.

Пам’ятні дати 17 вересня

Календар важливих подій в Україні та світі за 17 вересня:

1598 рік — голландські моряки відкривають Маврикій;
1631 рік — війська Католицької ліги розбивають протестантів біля Лейпцига;
1678 рік — за Нівегенським договором Франція та Іспанія повертають одна одній раніше завойовані території;
1787 рік — Конституційний конвент у Філадельфії ухвалює нову Конституцію США;
1834 рік — професора Михайла Максимовича затверджують на посаді ректора Київського університету св. Володимира;
1919 рік — оприлюднюють відозву головного отамана військ УНР Симона Петлюри до населення соборної України з викладом основних положень програми уряду УНР;
1920 рік — Дієва Армія УНР звільняє Борщів, Гусятин, Теребовлю та Чортків;
1924 рік — у Женеві відкривають першу у світі приватну міжнародну школу, в якій на той час навчалося 8 учнів;
1944 рік — союзники розпочинають Голландську повітряно-десантну операцію, наймасштабнішу повітряно-десантну операцію у світовій історії;
1989 рік — у Чернівцях розпочинається І Республіканський фестиваль української пісні “Червона рута”;
1991 рік — створюють Кабінет Міністрів України;
2003 рік — на острові Бирючий відбувається зустріч президентів України та Росії Леоніда Кучми та Володимира Путіна, на якій вони, зокрема, обговорюють питання морського кордону в акваторії Азовського моря та Керченської протоки.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 17 вересня

Які сьогодні іменини: Віра, Надія, Любов, Софія.

Талісманом людини, народженої 17 вересня є аметист. Фіолетовий кварц різних відтінків. В залежності від освітлення може змінювати свій колір. Здавна вірили, що аметист може допомогти побороти інфекції та навіть вберегти від безсоння.

В цей день народилися:

1853 рік — український письменник, публіцист, критик Михайло Павлик;
1864 рік — письменник, громадський діяч, класик української літератури “Fata Morgana”, “Тіні забутих предків” Михайло Коцюбинський;
1979 рік — співробітник Служби безпеки України, учасник російсько-української війни, Герой України Владислав Бувалкін.

Який сьогодні день в Україні і світі

17 вересня в Україні святкують Всенародний день батька. Повага до батька властива всім культурам, тому в кожній країні запроваджене окреме свято для його вшанування. В Україні воно припадає на третю неділю вересня. Шанобливе ставлення до батька можна назвати традиційною рисою нашого національного характеру. 2003 року в Україні було створено Міжнародний центр батьківства, який покликаний навчити чоловіків відповідальності та активності в вихованні дитини. Свято ж було створене за ініціативою цього центру та Всеукраїнського громадського комітету з підтримки сім’ї та відповідального батьківства 2009 року.

Також 17 вересня День рятівника (День працівників цивільного захисту України). В нашій країні завжди цінувалися працівники рятувальних служб, але спочатку День рятівника святкували в останню суботу жовтня. 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ, яким скасовував День рятівника і День пожежника, а натомість впроваджував єдине свято. Але воно не обмежується лише колом професійних рятівників, оскільки будь-хто, хто коли-небудь брав участь у рятувальних роботах може відсвяткувати його.

А ще 17 вересня святкують Міжнародний день кантрі музики. Стиль було створено в 1920-х роках, коли до США з Європи потрапила велика кількість мігрантів, що привезли з собою життєві пісні у поєднанні з простими музичними інструментами. Музика чимось подібна до рок-н-ролу або ритму вальсу, іноді вона може нагадувати ліричну баладу. Засновником стилю кантрі вважають американського співака Генка Вільямса, який народився 1923 року саме цього дня. Його навіть прозвали “королем кантрі-музики”.

17 вересня День безпеки пацієнтів в Україні. Подія була створена 4 вересня 2019 року за указом президента Володимира Зеленського. Прийняте рішення відповідає принципам ВООЗ, воно грунтується на забезпеченні дотримання прав пацієнтів, який потрібна якісна допомога лікарів. Також цього дня в світі святкують Всесвітній день безпеки пацієнтів.

Також 17 вересня День працівників лісу. Припадає на третю неділю вересня і присвячується всім тим, хто захищає природу та лісове господарство. Вперше його почали святкувати 1966 року. Тоді зрозуміли, що масова вирубка лісів через будівництво може призвести до глобальних проблем з екологією.

А ще 17 вересня День працівника страхового ринку України. Перший уповноважений орган страхового нагляду нашої країни було створено після здобуття Україною незалежності, а саме 1993 року. І тоді ж почали святкувати неофіційне свято День українського страховика.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.