З першого вересня у школах Чернівців хочуть повернутися до очного навчання.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомив заступник начальника заступник начальника з фінансово-економічних питань управління освіти Чернівецької міської ради Денис Круглецький.
“Майже у всіх 45 школах Чернівців є укриття. Є лише кілька шкіл, які не мають власних укриттів. Та вони уклали угоди зі структурами, які знаходяться поруч, тому діти можуть перебувати там в укритті під час повітряної тривоги.
Наприклад, у школі №38 немає укриття, але адміністрація уклала угоду. У ліцеї №1 є укладена угода на одне укриття, і воно частково задовольняє потребу закладу. Для іншого корпусу шукаємо укриття поруч”, – пояснює заступник начальника з фінансово-економічних питань Управління освіти Чернівецької міської ради Денис Круглецький.
На ремонти укриттів виділяють кошти, а також залучають допомогу міжнародних організацій.
“У багатьох навчальних закладах укриття в нормальному стані. У деяких закладах – добре облаштовані. Та є заклади, в укриттях яких потрібно робити ремонти. Зараз працюємо з міжнародною організацією Save the Children, яка зробить ремонти в укриттях у школі №10, ліцеї №4, ліцеї №13, ліцеї №19, гімназії №7, школі №33, Коровійському ліцеї, Чорнівській гімназії й військово-спортивному ліцеї. Відремонтують додаткові приміщення, щоб учні могли навчання в одну зміну. Очікуємо, що міжнародна організація до кінця вересня завершить ремонтні роботи, і тоді заклади зможуть повністю використовувати наявні укриття”, – продовжує Денис Круглецький.
На ремонти укриттів у школах також виділено кошти з міського бюджету – майже 2,7 мільйона гривень. Крім цього, виділили 12 мільйонів гривень на поточні ремонти шкіл, і за потреби отримані кошти директор зможе скерувати на облаштування укриттів.
“Часто у нас запитують, чи повинні батьки здавати кошти на укриття. Наша позиція однозначна: батьки не повинні платити за ремонти в закладах освіти. Адже усі нагальні потреби, з якими вони до нас зверталися, ми задовольнили. Якщо виникають нові потреби, аналізуємо ситуацію і намагаємося виділити додаткове фінансування”, – сказав посадовець.
Зважаючи на ситуацію із укриттями у школах Чернівців, хочуть максимально забезпечити саме очну форму навчання.
“Наразі збираємо інформацію, в який саме спосіб школи будуть організовувати навчальний процес. Не у всіх освітніх закладах зможемо забезпечити форму навчання в одну зміну, тому учні можуть навчатися й у дві зміни. Але хочемо максимально відмовитися від дистанційного навчання. Воно було необхідне, коли у нас не було укриттів з потрібною кількістю місць. Зараз ситуація краща. Якщо хтось з батьків відмовляється давати дітей до школи, бо хвилюється за їхню безпеку, то у таких випадках можуть обрати інші форми навчання – індивідуальну, екстернатну чи сімейну”, – сказав Денис Круглецький.
В управлінні освіти зауважують, що перед початком навчального року усі укриття перевірять фахівці управління освіти, ювенальної служби Нацполіції, ДСНС, Держпродспоживслужби. Тільки після їхнього дозволу заклад може розпочинати навчальний процес.
–>