Приховані камери не нова проблема у готелях. Туристи по всьому світу періодично знаходять їх у номерах, чим насправді дуже стурбовані. Але є кілька способів, які допоможуть вам виявити такі пристрої, адже вони порушують ваше право на приватність.
Про те, як можна це зробити, пише CNBC.
Обшукайте номер
“Господарям Airbnb дозволяється мати камери у своїх будинках, але вони повинні повідомити про них гостей. А ще камери не можна розміщувати в приватних приміщеннях”, – розповів Кеннет Бомбас, генеральний директор розвідувальної компанії Global Threat Solutions.
За його словами, перше, що він робить, заходячи у готельний номер, вимикає електронний годинник. Адже майже всі приховані камери вмонтовані в побутових пристроях, таких як освітлювальні прилади, термостати та підключені до розетки.
“Розгляньте номер, зверніть увагу на незвичні речі, а потім огляньте їх ближче”, – радить Бомбас.
Навіть добре приховані камери відбивають світло, якщо воно потрапляє на їхній об’єктив.
“Якщо ви посвітите ліхтариком на підозрілу річ, де ймовірно є прихована камера, ви побачите там відображення. Це досить гарний спосіб виявити камеру”, – розповів експерт.
Придивіться до мережі Wi-Fi
За словами Бомбаса, прихована камера повинна бути підключена до локальної мережі Wi-Fi, щоб її можна було переглядати віддалено.
Програми сканування Wi-Fi, такі як Fing, можуть ідентифікувати пристрої в мережі, зокрема камери.
“Ті, хто ховає камери, можуть використовувати окрему мережу Wi-Fi для трансляції відео в прямому ефірі, але програми для сканування Wi-Fi також можуть визначити, скільки мереж знаходиться у приміщенні”, – розповів Бомбас.
Втім Коді Кінзі, дослідник із безпеки даних і аналітичної компанії Varonis, попередив, що мережевий сканер може не все вловити.
“Наступне, що ви можете зробити, – це пошукати пристрої, які транслюють власну мережеву назву”, – наголосив він.
Кінзі рекомендував використовувати такі програми, як WiGLE, щоб знаходити пристрої, які “транслюють назви мережі Bluetooth і Wi-Fi.
” ”
–>