В Україні триває режим воєнного стану, який передбачає заборону чоловікам віком від 18 до 60 років залишати територію країни. Однак поза межами пунктів пропуску чоловіки намагаються перетнути межу державного кордону.
Про це повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України.
З його слів, в пунктах пропуску чоловіки, як правило, намагаються використати підробні документи. Зокрема, документи з військкоматів, які визначають, якщо вони не придатні до військової служби.
“Або ж, як ми часто бачимо, чоловіки підробляють документи про своїх дітей. До прикладу, в них немає трьох дітей віком до 18 років. Проте вони намагаються на паспортний контроль надати свідоцтва про народження, що в них начебто є троє дітей. Або, як не прикро, надаються інколи свідоцтва про смерть дружини, оскільки батькам-одинакам також дозволено перетинати кордон. Тому всі документи, які чоловіки надають для перевірки, за умовами перетину кордону дозволяють перетнути кордон. Наші військовослужбовці детально перевіряють, чи не мають вони ознаки підробок”, – сказав він.
Які категорії чоловіків можуть перетинати кордон 2023 року
Зняття з обліку за станом здоров’я
Залишити територію України можуть чоловіки, які зняті з військового обліку за станом здоров’я. Підставою для цього буде оформлена інвалідність або рішення медичної комісії про непридатність до військової служби.
Троє та більше дітей
Чоловіки, які піклуються про трьох і більше дітей віком до 18 років, теж можуть виїжджати за кордон. При цьому не грає ролі, чи діти від одного шлюбу, чи від різних жінок.
Тимчасово непридатні
На підставі довідки про інвалідність або висновку військово-лікарської комісії можна отримати статус тимчасової непридатності до військової служби строком до шести місяців.
Таким громадянам виїзд за межі України дозволено, однак перед тим варто обов’язково зібрати усі необхідні документи, які підтверджують статус.
Супровід
Чоловіки можуть виїхати за межі України, якщо вони супроводжують особу з інвалідністю І чи II групи, а також якщо їдуть доглядати за хворими батьками, дружиною чи дітьми.
Військові
Військовослужбовці теж мають право перетинати кордон, та лише у кількох випадках:
Якщо військовий поранений і потребує лікування чи реабілітації за кордоном.
Для цього потрібне направлення на лікування за кордон та лист від МОЗ про те, що іноземна установа охорони здоров’я приймає українця на лікування.
Водії та волонтери
Кордон можуть перетинати водії компаній, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів. Інформація про них обов’язково має бути внесена до інформаційної системи Укртрансбезпеки.
Також виїжджати за кордон можуть водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу.
Працівники залізниці та моряки
Працівникам залізничного транспорту, а також морякам, які працюють на міжнародних рейсах, дозволено залишати територію України.
Перетинати кордон можуть моряки, які працюють на морських суднах, судах внутрішнього плавання або підготовку на судах. Щоб виїхати за кордон, цій категорії чоловіків потрібно показати такі документи:
трудовий договір
лист судновласника чи оператора про намір укласти контракт
Наявність постійного місця проживання за кордоном
Виїхати за кордон можуть чоловіки, які постійно проживають в іншій країні та мають відповідні позначки в паспорті.
А от від січня 2023 року виїхати за кордон не зможуть посадовці, чиновники, представники місцевої влади, народні депутати, прокурори тощо. Відповідне рішення ухвалила РНБО. Підставою для виїзду за кордон для таких осіб може бути виключно службове відрядження.
” ”
–>