Новини

У Чернівцях почали менше купувати одягу та взуття

У Чернівцях внаслідок пандемії чернівчани почали менше купувати одягу та взуття.

Про це йдеться у публікації .

Власниця магазину жіночого одягу Світлана скаржиться, що цього року майже нічого не продала.

– Ще торік під час першого карантину жінки заходили, цікавилися новинками. Я привожу товар із-за кордону, мала багато постійних покупців. Особливо великий попит був перед Великодніми святами. Зараз ситуація просто жахлива. Може, доведеться навіть зачиняти магазин, бо нічим платити за оренду приміщення, – зізналася жінка.

– Оскільки тривалий період через карантин магазин був зачинений, то почала телефонувати своїм клієнткам, пропонувала привезти одяг додому. Але майже всі відмовлялися та вибачалися, мовляв, нині така складна ситуація, не відомо, що буде завтра, тому треба економити гроші. Зрештою, люди менше виходять з дому, не відвідують заходів, отож можуть обійтися без нового одягу та взуття.

– Доношую те, що маю, нового вже давно нічого не купувала ні з одягу, ні з взуття. Хоча раніше обов’язково купувала для себе та чоловіка обновки до Великодніх свят, їхали в село до батьків, разом ходили освячувати паску. Зараз навіть не знаю, чи поїдемо, – каже 48-річна Ольга Кравчук.

– Нині головне – вижити, мати за що купити продукти. Трохи відклали грошей на той випадок, якщо захворіємо, не дай Боже, на коронавірус. Кажуть, що лікування дуже дороге. Так що про новий одяг навіть не мрію.

25-річна Юля, яка гуляла на дитячому майданчику з маленькою донечкою, розповіла, що купує одяг у магазині секондхенду.

– Там можна вибрати досить непогані речі, навіть брендові, які коштуватимуть у рази дешевше, ніж у звичайному магазині чи навіть на Калинці. Ось за цю курточку, що на мені, я заплатила 70 гривень, – тішиться жінка.

– Нещодавно купила гарний светр, джинси і спортивний костюм. Заплатила за все 200 гривень. Щоправда, дехто лякає, що через вживаний одяг можна заразитися коронавірусом. Але ж він проходить санітарну обробку, до того ж я його теж добре перу, перш ніж надягти. Звичайно, якби мала гроші, то купувала би у дорогих бутиках, хоча не впевнена, що там справді якісні речі.

Продавчиня магазину секондхенду Тетяна запевнила, що у них досить швидко все розкуповують.

– Зараз, на жаль, ми не працюємо, але сподіваємося, що скоро відчинимося. Мене постійно про це запитують. Страху заразитися коронавірусом у покупців не помітила. Я також не боюся, бо знаю, що всі речі обробляють спеціальним розчином, до нас вони надходять у запечатаних пакетах, – каже продавчиня. – Ми дотримуємось правил карантину, пускаємо людей лише в масках, на вході стоять антисептики.

Віра знаходить усе необхідне для своїх трьох дітей у соцмережах.

– Зараз є багато сайтів, де чернівчани діляться одягом, взуттям, іграшками, книжечками, навіть візочками своїх дітей, які вже виросли. Всі ці речі у досить гарному стані, до того ж їх можна отримати безкоштовно. Купувати постійно щось нове не доречно, бо діти швидко ростуть, – вважає жінка.

– Зекономлені кошти витрачаю на продукти та ліки для мами, яка нещодавно перенесла складну операцію. Для себе теж давно нічого нового не купувала. Сама вмію шити, маю швейну машинку, то переробила одяг, який висів у шафі. Також віднесла відремонтувати старі туфлі. Це обійдеться значно дешевше, ніж купити нові.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.