Нещодавно, 17 травня, відзначали Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. За статистикою, понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску.
Про це йдеться у публікації ” “, пише molbuk.ua
Під час війни, в умовах хронічного стресу, проблема артеріальної гіпертензії стала особливо актуальною.
– Артеріальна гіпертензія, або гіпертонія – це підвищення артеріального тиску, стан, наслідки якого є найчастішою причиною передчасної смерті, – розповідає Олена Петрюк, лікарка-кардіолог поліклінічного підрозділу обласної клінічної лікарні. – Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших серйозних ускладнень.
До 40% хворих на артеріальну гіпертензію навіть не підозрюють у себе недугу, адже часто ця хвороба не має симптомів. Щоб виявити артеріальну гіпертензію, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати артеріальний тиск та спостерігати за власним
станом.
Симптоми артеріальної гіпертензії
– Підвищений тиск (верхня межа – понад 140 мм. рт. ст., нижня – понад 90 мм. рт. ст.).
– Головний біль (найчастіше в потиличні чи тім’яній частині).
– Періодичний шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення.
– Біль у ділянці серця.
– Підвищене серцебиття (понад 90 разів на хвилину в спокійному стані).
– Відчуття задухи.
Хто в групі ризику?
У групі ризику насамперед люди з обмеженим фізичним навантаженням, зайвою вагою та ті, хто палить. У осіб, які мають найближчих родичів до 55 років з артеріальною гіпертензією, ризик розвитку гіпертонічної хвороби збільшується учетверо.
Як же запобігти гіпертонії?
– Підтримуйте нормальну масу тіла.
– Відмовтеся від паління (на першій хвилині після викурювання цигарки артеріальний тиск підвищується; мозковий інсульт та ішемічна хвороба серця у осіб, які палять, виникає удвічі-утричі частіше, ніж у тих, хто не палить).
– Обмежуйте споживання алкоголю, а краще взагалі його не вживайте.
– Регулярно займайтеся фізичними вправами (не менше 30-40 хв. 3-4 рази на тиждень).
– Обмежуйте споживання солі (до 5 г на добу для дорослої людини – трохи менше чайної ложки, включно з “прихованою сіллю” в маринадах, копченостях, ковбасах, соусах і навіть у звичайному хлібі).
– Уникайте стресів (чудовою профілактикою впливу стресів на організм є легкий біг, плавання, йога, прогулянка на природі).
– Вживайте продукти, багаті на калій (крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень).
Важливо!
Щоби не пропустити початок артеріальної гіпертензії, необхідно уважніше ставитися до власного здоров’я і вимірювати артеріальний тиск не рідше двох разів на місяць усім людям після 50 років. Якщо ви вперше виявили у себе тиск у стані спокою вище 140/90, турбують головний біль, шум у вухах, слабкість – зверніться до лікаря.
” ” у Facebook | Telegram | Viber |
–>