1 листопада 1944 року перестало битися серце видатного українця, священнішого митрополита Андрея Шептицького, який більше чотирьох десятиліть був духовним пастирем для мільйонів українських католиків східного обряду, фундатором дитячих будинків і лікарень, меценатом вітчизняної культури, науки та освіти, оригінальним християнським мислителем і церковним діячем.
Про це пише Ігор Чеховський у своїй книзі “Чернівці: 1408-1998”.
Неодноразово о. Шептицький бував і в Чернівцях. Зокрема, він приїжджав сюди у березні 1898 року ще як ігумен львівського Онуфріївського монастиря отців василіян. У вересні 1899 року його було іменовано Станіславським єпископом. Візитуючи свою єпархію, владика Шептицький відвідав у травні 1900 року і буковинські деканати греко-католицької церкви.
У Чернівцях єпископ перебував з 12 по 16 травня, відправляючи архієрейські богослужіння, відвідуючи освітні та адміністративні установи й заклади, складаючи візити до представників вищої влади, православного митрополита Аркадія Чуперковича, єпископа Володимира Репти, провідних українських діячів. 15 травня, у вівторок, після архієрейського богослужіння для вояків, єпископ А. Шептицький прибув на вул. Крайової Палати і відвідав вищу школу (ліцей) для дівчаток та комунальну чотирикласну школу для хлопчиків. Обидві вони містилися у сучасному будинку №19 на вулиці Шептицького. Нині у цьому приміщенні розташована середня школа №29 імені Александра Доброго.
На цій же вулиці, в будинку №2 мешкав тоді професор С. Смаль-Стоцький, який був головою братства Св. Апостола Тадея при греко-католицькій церкві. Тож після візитації шкіл владика завітав у помешкання професора Смаль-Стоцького, а звідти поїхав з візитами до інших провідних українців. Нині саме на цьому будинку, який має №31, встановлена меморіальна дошка на честь Андрея Шептицького.
З тодішніх газет відомо, що під час перебування у Чернівцях владика склав візит до крайового маршалка І. Лупула, апартаменти якого розташовувались у будинку Буковинського сейму. На жаль, із цих повідомлень неможливо встановити, де саме крайовий маршалок приймав єпископа. Та оскільки візит був офіційним, то, очевидно, прийом відбувався у залі засідань сеймового будинку. Нині це палац школярів на вулиці Шептицького, 10. Таким чином, владика не просто побував на вулиці, яка носить його ім’я, а відвідав тут ряд установ і помешкань.
Того ж таки 1900 року, вже будучи митрополитом, Шептицький знову завітав до Чернівців. Це сталося 25 грудня. Папа Римський дав йому доручення вручити папський орден Св. Григорія президентові Буковини баронові Бургіньйону. Скориставшись нагодою, 36-літній митрополит знову завітав до помешкання професора Смаль-Стоцького.
Саме тому чернівецький міськвиконком вирішив перейменувати вулицю Щорса на вулицю Шептицького, де ця історична особа бувала неодноразово. Ця вулиця виникла ще у 18 столітті, і називалась вона Цуринською. Саме по ній можна було потрапити з центральної частини міста на Горече, бо Руської вулиці між площею і греко-католицькою церквою в той час ще не було.
У 60-70 роках 19 століття Цуринську вулицю почали називати вулицею Шнірха, за іменем купця, якому належала кам’яниця на розі вулиці Головної (тоді Львівської). Після того, як на цій вулиці збудували Соймову Палату (Ландгауз), її почали називати вул. Крайової або Соймової Палати. Ця назва у 1880 році стала офіційною. 1919 року в Соймовій Палаті розташовувався штаб 8-ї дивізії румунської армії, а вулиці надали ім’я генерала Мірческу. Після війни вона стала вулицею Щорса.