Новини

«Охорона житла – це завжди превентивний захід». Довірити власне житло і майно Поліції охорони – це обрати надійність і професіоналізм*

На Буковині і по всій Україні триває проєкт “Варта вашої оселі” від Поліції охорони, який реалізовується за підтримки Національної поліції України. Що варто знати буковинцям про охорону власного житла, розповідає начальник Управління поліції охорони у Чернівецькій області Михайло Романюк.

— Що таке на сьогодні охорона житла? Це насамперед превентивні заходи, – зауважує Михайло Романович. – Тобто, ми встановлюємо сигналізацію, охороняємо помешкання чи приватне майно громадян для того, щоб попередити крадіжки, а не вже розслідувати злочини. Чим більше буде встановлено сигналізації, тим апріорі буде менше скоєно квартирних крадіжок чи інших посягань на приватне майно. А мова йде не тільки про квартири, а й про дачі, гаражі, інші приватні будівлі.

— Яке обладнання встановлюється у помешканнях?

— Поліція охорони йде в ногу з часом. Використовуємо найсучасніше обладнання. Це кабельна сигналізація, якщо її дозволяє встановити інтер’єр, а також відсутність чи наявність ремонту. У приміщеннях з гарними ремонтами встановлюємо радіокомплекти. Бо перше питання замовників – “Чи не буде пошкоджено мій хороший ремонт?” Не буде. Кваліфіковані працівники зроблять усе акуратно і охайно.

— Як спрацьовує сигналізація у випадку крадіжки?

— Сигнал тривоги надходить на сертифікований пульт, де цілодобово чергують наші оператори. На ці сповіщення на території Чернівецької області реагують 15 цілодобових нарядів. Зокрема, у Чернівцях їх є п ять, сингал їм передається радіозв’язком. Оператор на моніторі бачать, який наряд розташований найближче і відповідно реагує. Середній час прибуття наряду – три хвилини. У віддалені райони області ми прибуваємо максимум до 10 хвилини. Також варто зауважити, що Поліція охорони працює у єдиній дислокації з Національною поліцією України. Тому на наш сигнал тривоги реагує будь-який наряд поліції, який перебуває в тому чи іншому регіоні.

— Вдалося за ці весняні місяці запобігти крадіжкам?

— Так. Була спроба проникнення у будинок, який є одним із наших об’єктів, що розташований у приватному секторі м. Чернівці. Замовники вже тривалий час перебувають за кордоном, а своє житло довірили охороняти Поліції охорони. Спрацював сигнал тривоги, нашими поліцейськими була затримана особа, яка через вікно намагалася проникнути у помешкання.

— У Поліції охорони є більше повноважень, якщо порівнювати із приватними службами охорони?

— Будь-який працівник Поліції охорони, зокрема, атестований, озброєний органом державної влади. Він має такі ж повноваження як і будь-який інший поліцейський, може затримувати особу для з’ясування обставин. Наш працівник також має право застосовувати зброю – у разі крайньої необхідності чи при будь-яких інших загрозах життю чи здоров’ю власних чи громадян. Це якраз є найбільша перевага, бо приватні структури, згідно законодавства, не мають права використовувати у своїй діяльності вогнепальну зброю. А ми діємо винятково у рамках закону. Наші працівники перед допуском до самостійного несення служби проходять курси у профільному Вінницькому вищому професійному училищі. Також у нас є система професійної підготовки, щотижня відбуваються навчання, ми постійно підтримуємо кваліфікацію і підвищуємо її.

— Якими навичками мають володіти поліцейські охорони?

— Перед тим, як пройти атестацію, наші поліцейські здають певні заліки, проходять психологічні тести, медичний огляд, зокрема, в нарколога і психіатра. Здійснюємо серйозний відбір і, повірте, не всі доходять до завершення. Вибираємо найкращих.

— Система охорони спрацьовує лише у разі грабежу чи й, наприклад, у разі пожежі?

— Крім охоронної сигналізації, у нас також є ліцензія на весь спектр послуг із пожежної сигналізації. Ми її встановлюємо, обслуговуємо, спостерігаємо і так само реагуємо на її спрацювання, як і на охоронну сигналізацію. Нещодавно мали випадок – спрацювала пожежна сигналізація, наряд побачив на об’єкті сильне задимлення, викликали пожежну службу. Вдалося запобігти займанню, бо вчасно зреагували. Де немає пожежних датчиків, наприклад, на квартирах, практика показує, що охоронні датчики так само реагують і на пожежу.

— А маєте статистику по нашій області, скільки разів за минулий рік спрацьовувала сигналізація?

— Наші наряди виїжджали більше 2,5 тисяч разів на сигнали тривоги. Це не завжди була спроба проникнення. Часто датчики спрацьовують з різних причин, навіть сам зловмисник може спровокувати, щоб побачити, приїде поліція чи ні. На сьогодні ми працюємо через систему GPRS навігації, яку заблокувати не можливо. Вона сама опитує кожен прилад, який розташований на об’єкті, коли ж перестає його бачити – автоматично спрацьовує сигнал тривоги, і наряд виїжджає на виклик.

Нагадуємо буковинцям!

Поліція охорони – єдина державна структура, яка професійно дбає про безпеку та захист житла громадян. Усю необхідну консультацію буковинці можуть отримати, а також замовити послуги за коротким номером: 9899.

Також всю інформацію ви найдете на сторінці Департаменту поліції охорони: securitypolice.com.ua

Якщо ви задумалися про підключення власного житла чи майна до охорони, вам варто знати наступне:

— Цілодобова охорона будинку чи квартири за допомогою технічних засобів (зокрема, тривожна сигналізація) вартуватиме 295 грн на місяць. Це означає, що житло під охороною і можна терміново викликати поліцію.

— Встановлення відповідного обладнання у квартирі чи будинку триває до двох днів та залежить від характеру блокування всіх необхідних місць у приміщені.

— Якщо ви будуєте будинок, то встановити сигналізацію краще на етапі прокладання електромереж. Коли ж ремонтно-оздоблювальні роботи завершили, звичайно, краще встановити безпровідну сигналізацію. У такому випадку вам доведеться змінювати батарейки в обладнанні.

— Монтаж сигналізації (разом з обладнанням) замовнику обходиться від 8000 гривень (для квартири) та від 12000 для будинку. Встановлюють його фахівці Поліції охорони фактично безкоштовно.

— Що входить в обладнання: сповіщувач на відкривання дверей, сповіщувач руху, прилад охоронної сигналізації і тривожна кнопка у вигляді радіобрелка. Обладнання безпровідне, працює через радіоканали.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.