Новини

Розритий котлован під будинками: що відбувається зі скандальним будівництвом у центрі Чернівців

Майже пів року на скандальній ділянці на вулиці Шептицького, 7, – розритий котлован.

Він уже там майже перезимував, земля потроху зсувається, і котлован розширюється – підходить до фундаменту сусіднього будинку і це небезпечно, йдеться у публікації ” “.

Нагадаємо, що в серпні на цій ділянці розпочали будівництво багатоквартирних будинків та підземного паркінгу. Та вже у вересні це будівництво припинили. З того часу триває судова тяганина. А земля у котловані сунеться…

Міністерство культури та інформаційної політики України видало приписи на заборону будівництва, яке не відповідає рекомендаціям ЮНЕСКО (центр Чернівців входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – авт.). Та забудовник оскаржив припис міністерства в суд. Доки цю ухвалу не скасували, приписи мінкульту були зупинені. Оренду забудовнику на сесії міської ради продовжили на три роки. Він міг підписати договір оренди землі й мав право будувати.

Та вже восьмого лютого Міністерство культури та інформаційної політики України виграло апеляцію за своєю скаргою в справі Шептицького, 7. Про це у соцмережі повідомила депутатка міської ради Тетяна Шепелько.

Депутатка вважає, що це будівництво незаконне, а міська рада не сприяє у цьому питанні мешканцям.

“Ухвала суду, якою було зупинено дію приписів Міністерства культури та інформаційної політики України, скасована. Приписи чинні. Забудовник не має права будувати на Шептицького, 7, навіть незважаючи на куплене ним рішення Чернівецької міської ради щодо поновлення договору оренди землі”, – повідомила Тетяна Шепелько.

У Чернівецькій міській раді ситуацію із забудовником не коментують, посилаючись на те, що не є стороною в цій судовій справі.
Там нас лише повідомили, що забудовнику вкотре продовжили договір на оренду землі на три роки.

Цю земельну ділянку надали в оренду ще у 2007 році. Відтоді навколо цієї ділянки розгортається скандал. Річна сума оренди у попередні роки – 120 тисяч гривень. Забудовник орендну плату ретельно сплачував і боргів не має. Тож за цей час вже витратив майже 1,5 мільйона гривень за порожню земельну ділянку. У 2023 році вартість річної оренди суттєво зросла – до 519 тисяч гривень на рік у зв’язку зі зміною нормативної оцінки.

Та найгірша ситуація в тому, що кількаметровий розритий котлован у центрі міста вже стає небезпечним, бо викопаний впритул до будинків старого фонду, і поки що цим ніхто не переймається.

Кореспондентка ” ” звернулася із запитанням до директора колективного проєктного бюро Ярослава Бляхарського, що далі планують робити зі скандальною ділянкою і чи небезпечний цей котлован.

“Основна справа продовжує розглядатися у суді першої інстанції, тому наразі немає вирішеного спору. Доки є приписи, ми дотримуємося вимог закону, і на сьогодні жодні роботи на будівельному майданчику на вулиці Шептицького,7, не ведуться. Ми можемо обслуговувати приміщення, яке є на території. Це стара будівля. А от здійснювати будівельні роботи наразі не плануємо, доки не вирішиться питання в суді першої інстанції”, – каже Ярослав Бляхарський.
Котлован викопували для підземного паркінгу та частково – одного з будинків.

За словами забудовника, розритий котлован поки що так і залишатиметься у центрі міста. Хоч технічно підтверджено, що це небезпечно для сусідніх будинків. Але забудовник своєї вини у цьому не вбачає.

“Написали у мінкульт звернення. Якщо трапиться обвал сусіднього будинку чи готелю, то це на совісті міністерства культури, тому що ми просили надати нам можливість збудувати фундамент. А далі готові були чекати, чим завершаться суди. Такий котлован є аварійною ситуацією для будинків. Неприпустимо, щоб котлован знаходився без консервації”, – запевняє пан Ярослав.

22 лютого у Чернівецькому окружному суді будуть слухати чергову справу щодо ділянки на вулиці Шептицького, 7. Але забудовник запевняє, що відмовлятися від ділянки не планує.

“Орендні відносини тривають з 2007 року. Питання з погодженням проєкту в міністерстві культури триває з 2018 року. Міністерство культури з того часу не було зацікавлене, щоб це питання розглянули. Воно “прокинулося” 2022 року, коли одна із політичних фракцій у міській раді почала писати скарги. Тоді міністерство культури, не вивчивши належним чином документи, видало такий припис. Воно вказує на те, що ми не погодили проєктну документацію на будівництво у них і не маємо дозволу на виконання робіт. Хоча ми зверталися до мінкульту у 2018 році, відповіді у зазначений термін не отримали, як і впродовж наступних чотирьох років. Тому суди дійшли висновку: якщо міністерство не відповідає у встановлений законом термін, то за законом про дозвільну систему вважається, що проєктна документація погоджена за принципом мовчазної згоди. Щодо дозволу на виконання будівельних робіт, то він є і виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією. міністерство культури наразі не може сказати, які ще додаткові дозволи потрібні”, – продовжує Ярослав Бляхарський.

Забудовник запевняє, що за проєктом, там має бути спортивний майданчик на вісім соток.

“На сьогодні земельна ділянка на Шептицького, 7 — це принципове питання. Відмовлятися від неї ніхто не буде. За проєктом, там має бути спортивний майданчик на вісім соток та один будинок на чотири поверхи з мансардою, другий — на п’ять поверхів. Сподіваємося, суд не затягнеться, і ми відновимо будівельні роботи. Інакше це буде катастрофа для міста. Бо ж у центральній частині міста – розритий котлован. Доки зима, котлован ще тримається. А якщо задощить, усе може “попливти”. Якщо дозволять відновити роботи, будівництво триватиме півтора року, – каже Ярослав Бляхарський.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.