Новини

У списку Героїв України – три десятки колаборантів і прихильників «русского мира» – КВУ

Комітет виборців України проаналізував список осіб, нагороджених званням Герой України. За оцінкою КВУ, серед Героїв України є щонайменше три десятки осіб, які відзначилися проросійськими поглядами, співпрацею з російською владою, особи, відомі своїми антиукраїнськими поглядами чи були звинуваченні в корупційних діяннях.

Про це йдеться на сайті КВУ, пише molbuk.ua

Серед них є і один буковинець – отець Михайло Жар.

В’ячеслав Богуслаєв. Генеральний директор АТ “Мотор Січ”. Нагороджений “Орденом Держави” у 2000 році “за визначні заслуги перед Українською державою в розвитку вітчизняного машинобудування”. У жовтні 2022 р. СБУ затримала В. Богуслаєва за підозрою у незаконному постачанні товарів військового призначення для російської авіації. Оприлюднено докази співпраці В. Богуслаєва з Росією.

Олександр Однораленко. Машиніст відокремленого підрозділу “Шахта „Холодна Балка“” ДП “Макіїввугілля”, Донецька область. Нагороджений “за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняної вугільної промисловості” у 2011 році. За даними ЗМІ у 2018 році О. Однораленко балотувався у т. зв. парламент ДНР по виборчому списку об’єднання “Донецкая республика” Дениса Пушиліна.

Олександр Баталін. Голова правління АТ “Завод „Фіолент“”, АР Крим. Нагороджений у 2012 році за “визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України”. Член Партії регіонів до 2014 року. Після анексії Криму співпрацював із окупаційною владою, член партії “Єдиная Россия”. Нагороджений медалями “За защиту Крыма” і орденом “За преданность долгу”. Звинувачений в скоєнні кримінального злочину за статтею “державна зрада”.

Микола Бойко. Генеральний директор Національного виробничо-аграрного об’єднання “Масандра”, АР Крим. Нагороджений у 2009 р. “за визначні особисті заслуги перед Україною у збереженні та примноженні кращих традицій вітчизняного виноградарства та виноробства”. У 2018 році проти нього було введено санкції РНБО та позбавлено державних нагород.

Борис Білаш. Письменник, поет, м. Донецьк. Нагороджений у 2011 році. Народний депутат “Партії Регіонів”, у 2012 році голосував за скандальний Закон “Про засади державної мовної політики”.За інформацією ЗМІ був помічений в українофобських висловлюваннях, підтримав сепаратистські настрої, публікувався у збірнику “поетів Новоросії”.

Юрій Бойко. Нагороджений у 2004 р. за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу. Один із лідерів забороненої в Україні партії “Опозиційна платформа За життя”. У 2019 році разом із Віктором Медведчуком відвідав Москву, де провів зустріч із прем’єр-міністром Росії Д. Медведєвим та керівництвом “Газпрому”. Чинний народний депутат України.

Володимир Литвин. Голова Верховної Ради України. Нагороджений у 2004 р. за визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку державного будівництва. Один із прихильників підписання Харківських угод 2010 року, щодо прийняття яких розпочато розслідування СБУ. Підтримав ухвалення диктаторських законів 16 січня.

Надія Савченко. У 2015 році нагороджена орденом “Золота Зірка”. Була звинувачена у змові щодо планування насильницького повалення конституційного ладу в Україні (т. зв. справа Рубана-Савченко). В останні роки регулярно брала участь в пропагандистських ток-шоу на телеканалах, пов’язаних із В. Медведчуком, в тому числі, в ролі телеведучої.

Михайло Жар. Настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, Чернівецька область, нагороджений у 2008 р. За інформацією медіа був активним прихильником Віктора Януковича, в 2014 році звинувачував керівництво України у розв’язанні війни, вів антизахідну риторику, виступав проти автокефалії Української церкви, критикував і агітував проти проведення АТО.

Валентин Ландик. Народний депутат України, президент акціонерного товариства “НОРД” та Групи НОРД, нагороджений у 2006 році. Один з співзасновників Партії регіонів. Один із депутатів, які підписали звернення до Сейму Республіки Польща з проханням визнати геноцидом поляків події національно-визвольної війни України 1942-1944 років.

Леонід Байсаров. Нагороджений у 2004 році, президент акціонерного товариства “Вугільна компанія “Шахта „Красноармійська — Західна № 1“””. Колишній член Партії регіонів, голосував за диктаторські закони 16 січня. У медіа наявна інформація про підтримку Байсаровим проголошення незалежності т. зв. ДНР.

Геннадій Бобов. Нагороджений у 2009 році за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу. Голосував за диктаторські закони 16 січня.

Леонід Литвинов. Отримав Орден держави у 2004 році за визначний особистий внесок у зміцнення економічного потенціалу України. Голосував за диктаторські закони 16 січня.

Олександр Риженков. Нагороджений у 2010 році, Генеральний директор — голова правління акціонерного товариства “„Донецьксталь“ — металургійний завод”. Голосував за диктаторські закони 16 січня.

Тетяна Молчанова. Генеральний директор корпорації “Луганськм’ясопром”, нагороджена в 2004 році. За даними низки ЗМІ після окупації частини Донбасу в 2014 році ПАТ “Луганський м’ясокомбінат” було перереєстровано в т. зв. ЛНР та за сприяння керівництва налагоджено співпрацю із бойовиками.

Володимир Воліков. Нагороджений орденом “Золота Зірка” в 2010 році за героїчну і багаторічну самовіддану шахтарську працю. Місцеві ЗМІ повідомляли про співпрацю Волікова із сепаратистами в 2014 році. Зокрема, він начебто закликав до підтримки Донського козацтва, а також організовувати загони для захисту міста Слов’янська від “бандерівців”.

Микола Романчук. Генеральний директор АТ “Дамен Шіпярдс Океан”, м. Миколаїв, нагороджений у 2007 році. У 2016 році був затриманим СБУ при отриманні хабара у розмірі 90 тисяч доларів. За даними прес-служби СБУ під час обшуку в одному з будинків було знайдено валізу із 300 тисячами доларів США і великою кількістю ювелірних виробів. Під будинком було виявлено мережу тунелів, що містили сейфи з золотими зливками, старовинними іконами та антикваріатом.

Валерій Казаков. Нагороджений у 2008 році, ректор Донецького національного медичного університету імені М. Горького. Був членом “Партії Регіонів”. За даними ЗМІ після початку окупації Донбасу співпрацював із сепаратистами, став Головою Вищої атестаційної комісії так званого “Міністерства освіти і науки ДНР”, у 2017 році отримав посаду ректора медичного університету імені Горького.

Володимир Бойко (1938 – 2015 рр.). Нагороджений у 2003 році за визначні заслуги перед Українською державою у зміцненні економічної могутності країни. Голосував за диктаторські закони 16 січня.

Юхим Звягільський (1933 – 2021 рр.). Нагороджений у 2003 році за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку вугільної промисловості. Представник “Партії Регіонів”, під час Євромайдану підтримав ухвалення т. зв. “диктаторських законів” 16 січня.

Февзі Якубов (1937 – 2019 рр.). Ректор Кримського державного інженерно-педагогічного університету, нагороджений у 2004 р. Після анексії Криму у 2018 році отримання нагороду “Почетный гражданин Республики Крым”. Довірена особа Володимира Путіна на президентських виборах в Криму.

Микола Багров (1937 – 2015 рр.). Нагороджений у 2007 р. як ректор Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. За інформацією ЗМІ підтримав анексію Криму, відзначився висловлюваннями на користь В. Путіна.

Борис Дейч (1938 – 2022 рр.). Нагороджений у 2013 році за визначний особистий внесок у державне будівництво. Підтримав анексію Криму. Голосував за диктаторські закони 16 січня. Помер в Москві.

Список складено на основі публічної інформації, доступної у вільному доступі, а також повідомлень медіа.

“Реальна кількість колаборантів, прихильників “русского мира” та осіб із сумнівною репутацією є значно більшою. Адже про частину з них майже нічого не відомо публічно. У 2015 році представники Луганської ОДА повідомляли, що після початку АТО жоден із шахтарів краю, удостоєних званням Герой України, не переїхав на підконтрольну територію України. Мова йде про 11 Героїв України. Ще 9 Героїв України голосували за диктаторські закони 16 січня”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

На думку КВУ, варто законодавчо врегулювати інститут присвоєння звання Герой України.

По-перше, варто відмовитися від практики присвоєння звання за здійснення трудового досягнення, що є радянською традицією.

По-друге, необхідно оновити механізм позбавлення звання Герой України, надавши Президенту право позбавлення державних нагород за наявності відповідного звернення зі сторони Верховної Ради України.

По-третє, варто переглянути вже існуючий список Героїв України. Особи, які голосували за диктаторські закони 16 січня, які є відкритими українофобами, які виправдовують дії РФ в Україні, не можуть бути в одному списку із тими, хто ціною свого життя захищає майбутнє України на фронті.

Ці підходи також варто застосувати при законодавчому регулюванні системи державних нагород для позбавлення колаборантів і прихильників “русского мира” орденів, медалей, почесних звань та інших державних нагород України, переконані у КВУ.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.