Новини

Невідома Буковина: як у готелі «Чорний орел» ловили небезпечних розбійників

На розі вулиці Університетської та Центральної площі стоїть велика чотириповерхова кам’яниця, добре відома в австрійську добу. Тут знаходився готель “Під Чорним орлом”.

Про історію цього готелю йдеться у виданні “CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості (автори Ігор Мельник, Леся Щербанюк, Олег Любківський), пише molbuk.ua

Спочатку він був одноповерховим, а вже 1862 р. прийняли рішення про добудову двох поверхів. Після перебудови готель став найпрестижнішим: усі знамениті гості та урядовці, що приїжджали до Чернівців, зупинялися саме тут.

Коли поет Юрій Федькович повернувся у серпні 1859 року з італійського походу до Чернівців, то спершу замешкав у цьому готелі, про що інформує меморіальна таблиця.

Також в апартаментах готелю зупинявся письменник Шолом-Алейхем. Правда, він жартівливо називав його “Чорним півнем”.

Дещо пізніше, восени 1929 року, вже в міжвоєнний час, тут зупинявся і писав свої романси кумир естради ХХ століття композитор і поет Олександр Вертинський.

А ще в міжвоєнний період у готелях виловлювали розбійників і злодіїв. Цікаві факти про призначення ресторанів та готелів Чернівців австрійського періоду подає Василь Кожелянко у романі “Срібний павук”. Він розповідає про детективів кримінального бюро Чернівецької квестури поліції Кароля Штефанчука та Гельмута Гартля, які у ресторані закладу “Пажура Нягре” (“Чорний орел”) сиділи в засідці на найнебезпечнішого розбійника Чернівців Думітра Кантеміра, коханка якого працювала в цьому готелі кельнеркою.

Готель “Чорний орел” проіснував найдовше. Лише в радянський час – із назвою “Верховина”. А відтак тут відкрили головний корпус ЧТЕІ КНТЕУ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.