Новини

У водоканалі пояснили, чому тариф на водопостачання збитковий

У “Чернівціводоканал” зазначають, що тариф на водопостачання є економічно необґрунтованим.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці компанії.

“Наразі діє тариф, який державний регулятор (НКРЕП) встановив ще 1 січня 2022 р. В тариф закладаються різні складові, як то електрика, зарплата, реагенти, паливо і т.д. Вартість цих складових була актуальна саме на початок минулого року, але аж ніяк не тепер.

Дивимося детальніше на складові тарифу. До прикладу, середньозважена вартість реагентів, які використовуємо для очистки та знезараження води, закладена у розмірі 19,11 тис грн за тонну. Водночас фактична їх вартість – 34,4 тис грн за тонну. Відчуваєте різницю? Закладена у майже два рази менша ціна, ніж реальна, ринкова. В абсолютних цифрах – це плюс сім мільйонів грн на рік, непередбачених в тарифі, для покриття витрат на очистку води.

Левова частка різниці між тарифом та фактичними витратами утворилася через зміну цін на електроенергію. У тарифі закладено 3,54 грн/кВт, а реальна ціна – 4,36 грн/кВт, що дає різницю в понад 32 млн грн на рік. І таких невідповідностей чимало, загалом різниця у витратах сягає понад 50 млн грн”, – йдеться в дописі.

Через невідповідність у тарифі виходить, що водоканал не може капітально замінювати мережі.

“Ось і виходить, замість капітально замінювати мережі – ми просто латаємо дірки. Замість розвитку водного господарства – змушені закривати різницю між витратами та проплатами, просити допомоги з міського бюджету. І все через економічно необґрунтований тариф, якого змушені дотримуватися”, – пояснюють у водоканалі.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.