Новини

Військовий експерт спрогнозував, коли в Україні можуть оголосити загальну мобілізацію

Масштабна мобілізація в Україні може бути оголошена в рамках підготовки відбиття ймовірного наступу російських військ. Зараз масштабна мобілізація неможлива через брак техніки.

Про це у коментарі ТСН розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Посилення мобілізаційних заходів в нашій країні може відбутися в разі підготовки до відбиття ймовірного наступу російських військ. По-друге, у разі надання нам необхідної техніки та озброєння. Річ у тім, що зараз ми не можемо розгорнути масштабну мобілізацію через брак техніки. Наберемо ми людей і що ми з ними будемо робити? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвеєр: ми зазнаємо втрат, тому що йде війна. Для поповнення ми постійно потроху добираємо людей. Але ажіотажу немає”, – відзначив Олег Жданов.

При цьому він зазначив, що центри комплектування набирають людей за професійною приналежністю та вимогою Генерального штабу – якщо немає людей з необхідною спеціалізацією, то набирають відповідних та навчають. За його словами, видавати повістки в громадських місцях будуть й надалі.

“Є роз’яснення Генштабу, що закон дозволяє вручати повістку в будь-якому місці. Крім того, в Україні не встигли до початку повномасштабного вторгнення створити єдиний реєстр військовозобов’язаних. Повістка вручається не для того, щоб відразу відправити на фронт. Вона вручається для того, щоб людина прийшла до військкомату і уточнила свої дані. Зараз Верховна Рада хоче розв’язати це питання на законодавчому рівні: щоб кожен громадянин був зобов’язаний сам приходити до військкомату та уточнювати свої дані”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, мобілізацію в Україні оголосили в перші дні масштабного вторгнення російської армії. Законодавством України передбачені чотири хвилі мобілізації – всі громадяни у віці від 18 до 60 років зобов’язані з’явитися до військкомату і стати на облік. Водночас призову підлягають лише ті, хто потрібен ЗСУ. Зараз Україна перебуває у другій хвилі мобілізації.

5 січня 2023 року Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що мобілізація в Україні проходить в спокійному режимі. Станом на сьогодні він не бачить підстав для проведення масової мобілізації.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.