Новини

«Це місто, в якому багато кавʼярень»: переселенка з Донеччини відкрила заклад у Чернівцях

Олена Кущій із міста Курахове на Донеччині в березні цього року переїхала до Чернівців. Розповідає, що на той момент у їхньому місті ставало дедалі небезпечніше, тому з сімʼєю вирішили переїжджати.

Через деякий час скористалася програмою релокації бізнесу, а потім отримала грант на розвиток власної справи від держави, йдеться у публікації ” “.

Не планували перевозити бізнес

– Ми з сімʼєю приїхали в Чернівці у березні. Без будь-якого обладнання, тоді не було планів відкривати свій заклад. Та наприкінці липня скористалися програмою релокації, частково держава повернула кошти. Тоді перевезли з чоловіком ростер для обсмажування кави, кавові машини, – каже пані Олена.

За словами підприємиці, раніше вона ніколи не була у Чернівцях, але тут були знайомі, які й допомогли з переїздом.

– Обрали Чернівці, бо здавалося, що це найбезпечніше місто на той момент. Думали ще про Ужгород, але то ще далі. У мене були тут знайомі із міста Марʼїнка, які переїхали ще 2015-го. Вони допомогли з житлом.

“Сумувала за своєю кавою”

Приміщення для оренди у центрі пані Олена знайшла випадково.

– На перший погляд, Чернівці – це місто, в якому багато кавʼярень. Та коли проаналізували ринок, то виявилося, що не всюди є кава. Сумувала, звісно, за своєю, я дуже її люблю. І тоді задумалися, що, можливо, було б класно відкрити свій заклад тут, – каже пані Олена. – Коли ми з чоловіком перевезли обладнання, приміщення ще не знайшли, тому все стояло у гаражі. Гуляли містом, побачили в центрі оголошення і вирішили спробувати.

Обладнання вивозили під вибухами

У середині липня, коли на околицях Курах
ового точилися активні бої, подружжя вирушило у рідне місто. Найскладніше, за словами Олени, було знайти водія, який погодився б поїхати.
– По обладнання ми їздили вдвох з чоловіком. Це була середина липня, і поряд, у місті Марʼїнка, вже тривали активні бої. Вивозили все під вибухами. Найважче було знайти водія, який погодився б на таке. Програма релокації є, а от водія шукали приблизно місяць, – розповідає жінка.

У Чернівцях заклад відкрився наприкінці жовтня. Зробити ремонт та закупити додаткове обладнання вдалося за кошти гранту, який Олена Кущій отримала на відкриття власної справи.

Робили ремонт самостійно

– Почала писати грант на відкриття власної справи, його, між іншим, може отримати будь-хто. Зареєструвалася через застосунок “Дія”. Детально розписала бізнес-план і довела, що мені це потрібно. За умовами гранту, за місяць після того, як я отримаю кошти, потрібно взяти на роботу одного працівника, через деякий час – ще одного, за яких потрібно платити податки, – зауважує жінка.

На ремонт пані Олена із чоловіком витратили майже три місяці. Все робили самостійно.

– Знайомі допомогли з пошиттям подушок, штор. Фарбували теж все самі, облаштовували. Дизайн там, удома, був більш старовинний, тут – сучасніший. Раніше я була тільки у Львові, але завжди мріяла побачити ваш університет. Звісно, не за таких обставин, але я вражена. Дуже подобається місто, воно старовинне, особливо центр, хоча місцями занедбане. Мені траплялися тільки добрі та прості люди. Якщо бізнес буде успішним – заклад залишимо тут, але додому дуже хочеться, – розповідає насамкінець О. Кущій.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.