Новини

У деяких громадах на Буковині вчителям затримують зарплатню: в ОВА розповіли, як вирішують проблему

У деяких громадах Буковини освітянам із великою затримкою, проте все ж виплатили зарплатню за жовтень. Проте в цей час уже мали би видавати зарплатню за листопад, а немає навіть авансу. Тобто повторюється та ж ситуація, що й із “жовтневою” зарплатнею.

Про це molbuk.ua розповіла вчителька однієї зі шкіл Хотинської громади.

“Наскільки нам відомо, з нами просто розрахувалися тими коштами, які були закладені на виплату заробітної плати за листопад. Відповідно, у листопаді розрахуються грошима за грудень. Навіть боїмося уявити, чим нам платитимуть у грудні?” – розмірковує вчителька.

У департаменті освіти і науки Чернівецької ОВА запевняють, що про проблему знають і зверталися з нею до Міносвіти. Проте там запропонували вирішити її за рахунок оптимізації освітніх закладів, тобто закриття невеличких за кількістю учнів шкіл і утворення натомість великих опорних.

“Станом на початок року освітня субвенція для громад області була запланована у сумі понад 2,7 мільярдів гривень. Додаткова потреба коштів субвенції виникла у 4 громадах у сумі понад 17,5 млн гривень (Глибоцька громада понад 6,2 млн, Хотинська – 6,9 млн, Новодністровська – 3 млн, Кострижівська- 1,3 млн)”, – коментує директорка департаменту освіти і науки ОВА Оксана Сакрієр.
За її словами, Чернівецька ОВА надіслала до Міносвіти листа з проханням виділити кошти, яких не вистачає. Проте отримала відповідь, що освітню субвенцію розподіляють за принципом оптимізації малочисельних закладів.

“Якщо ж наповнюваність класів є меншою за норму, різниця в кількості ставок педпрацівників має покриватися за рахунок власних доходів місцевого бюджету. При об’єднанні таких малочисельних шкіл обсяг субвенції не зменшується. Натомість зекономлені кошти можуть бути спрямовані на збільшення надбавок та доплат педпрацівникам та оновлення матеріально-технічної бази”, – зауважує Оксана Сакрієр.

А після введення воєнного стану ситуація ще більш погіршилася. Кабмін розпорядився скоротити видатки освітньої субвенції на 10%.
У червні Міносвіти надіслало до ОВА листа, в якому зазначали, що через обмеження фінансування керівники закладів освіти мають право зменшувати розміри деяких видів доплат і надбавок вчителям.

У результаті освітня субвенція для області, якої й так не вистачало, зменшилася до близько 2,4 мільярдів, тобто на понад 260 мільйонів гривень менше, ніж на початку року.

Станом на 1 листопада ці кошти профінансовані у сумі понад 2 мільярди (82 % від плану на рік).

Влітку чиновники з ОВА зустрічалися з представниками громад, які потребували додаткових коштів на освіту. Їм запропонували переглянути розміри надбавок і доплат вчителям, а також розглянути можливість об’єднання малих шкіл, а відтак “приведення кількості штатних одиниць у відповідність до кошторисних призначень”.

Громади дослухалися до рекомендацій, але повністю проблему цим вирішити не вдалося.

Тож департамент освіти знову надіслав листа до МОН із проханням виділити додаткові кошти.

Крім того, зазначила Оксана Сакрієр, департамент надішле Міносвіти пропозиції щодо перерозподілу субвенції між громадами. Простими словами, заберуть частину коштів від заможніших і віддадуть їх тим громадам, де цих грошей не вистачає.

Які громади Буковини потребують додаткового обсягу освітньої субвенції:

-Герцаївська – 1 млн 947 тис.грн;
-Кострижівська – 1 млн 650 тис.грн;
-Путильська територіальна громада – 1 млн 200 тис.грн;
-Усть-Путильська територіальна громада – 1 млн 290 тис.грн;
-Хотинська– 6 млн грн;

Серед яких громад можливий надлишок освітньої субвенції:

Великокучурівська, Сокирянська, Мамаївська, Магальська, Селятинська, Петровецька територіальні громади.

Раніше повідомлялося, що вчителі громади на Буковині досі не отримали ні зарплати, ні навіть авансу за жовтень.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.