Новини

У Чернівцях безкоштовно роздають таблетки йодиду калію: для чого вони потрібні

У чернівецьких поліклініках почали роздавати безкоштовно таблетки йодиду калію. Достатньо прийти до сімейного лікаря й отримати безкоштовно ліки. Але роздають їх лише людям до 40 років.

Загалом медичні заклади області отримали 250 тисяч таблеток йодиду калію, пише molbuk.ua.

“Таблетки калію йодиду є екстреною профілактикою у перші години під час використання ядерної зброї. Вони захищають щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду в дітей та людей до 40 років. У поліклініці вже є перша партія таблеток французького виробництва дозуванням 65 мг. Очікуємо на другу партію калію йодиду дозуванням 125 мг”, – розповідає генеральна директорка Чернівецької поліклініки №1 Марія Мельничук.

Таблетки роздають поштучно. Дорослим потрібно вжити у разі потреби 125 мг.

“У нас є таблетки по 65 мг, тож роздаємо по дві таблетки, якщо буде дозування 125 мг — пацієнти отримають від лікаря по одній таблетці. Щоб їх отримати, достатньо подзвонити лікарю і прийти забрати”, – каже Марія Лазарівна.

На початку осені навколо цих таблеток був ажіотаж. Тож зараз ціни на ліки в аптеках коливаються від 100 до 400 гривень.

Важливі запитання про ліки

Лікарка-ендокринолог Чернівецької поліклініки №2 Олена Мельник відповіла на запитання про йодну профілактику в разі радіаційної загрози.

Кому і в яких дозах потрібно приймати йодид калію?

Для дітей дози визначені, відповідно до віку. Для підлітків від 13 до 18 років, дорослим до 40 років, вагітним та матерям, які годують грудьми, – 125 мг. Людям старшим за 40 років йодид калію не призначають.

Чому йодид калію не рекомендовано вживати людям 40+?

Після 40 років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод. Тож прийом калію йодиду може завдати більше шкоди, ніж користі.
Єдине виключення, якщо люди перебувають поблизу радіоактивного викиду, тоді потрібно одноразово прийняти 125 мг калію йодиду.

Чи потрібно приймати тим, у кого видалена “щитовидка”?

Ні, не потрібно. Йодид калію захищає лише щитоподібну залозу і не захищає інші органи. Тож, якщо “щитовидки” немає, то і профілактика не потрібна.

Чи можна використати звичайний розчин йоду?

Спиртовий розчин йоду не захистить від радіоактивного йоду, а при передозуванні призведе до хімічних опіків ротової порожнини, стравоходу.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.