Новини

Учні з Чернівців побували в Румунії на мистецькому фестивалі – фото

Майбутні художники Вищого професійного училища №5 м. Чернівці взяли участь у мистецькому фестивалі в румунському місті Сучава. Вони представили виставку власних виробів українських традиційних ремесел, добірку короткометражних фільмів, побували на різних заходах у ліцеях та коледжах Сучавського повіту.

Про це повідомляє molbuk.ua

– Ми мали дуже насичену поїздку, – розповіла старшокурсниця ВПХУ №5 Ольга Нісчук. – Взяли участь у кількох флешмобах, провели для школярів майстерклас із розпису по дереву, подружилися з багатьма румунськими однолітками. Усі щиро співчувають тому, що зараз відбується в Україні, пропонують нам свою підтримку – і це насправді дуже цінно.

Мистецька творчість молоді з Румунії та України стала центральною темою фестивалю “ROUA Film Fest”, організованого в Сучаві 7-9 листопада Асоціацією консультантів з розвитку громад. Проєкт сприяє співпраці навчальних закладів двох країн у транскордонній зоні за допомогою образотворчого мистецтва, фотографії та фільмів.

Для фестивалю молодь із навчальних закладів України й Румунії підготувала 30 короткометражних фільмів у рамках реалізації проєкту “Smart4Youth – підтримка, мобільність та мистецтво для молоді через кордон Румунія – Україна” (2SOFT/1.1/139) за фінансової підтримки Спільної операційної програми Румунія Україна 2014-2020.

Фестиваль відбувався щодня в різних місцях, його офіційне відкриття відбулося в понеділок, 7 листопада, в коледжі мистецтв “Ciprian Porumbescu” в Сучаві виставкою фотографій та малюнків “Youth4Peace/Молодь за мир”. На ній представлено, серед іншого, понад 80 малюнків, створених дітьми-біженцями в Сучаві під керівництвом художника Міхая Панзару-Піма.

У вівторок, 8 листопада, фестиваль продовжився в Економічному коледжі “Димитріє Кантемір” в Сучаві серією мистецьких заходів. А завершився 9 листопада в Національному коледжі імені Петру Рареша. Наприкінці заходу старшокласники надіслали слова вдячності через флешмоб із залученням приблизно 100 учнів та мистецький момент за підтримки учениці Клаудії Кобуз, ці заходи проводилися за підтримки директора професор Анка Грекулеак, професор Мануела Давід.

Послання солідарності для молоді України надіслали Нікулай Барбе – віце-президент Сучавської повітової ради, Лаура Штадлер – з Національного агентства протидії торгівлі людьми – Сучавський регіональний центр та д-р. Лейзерюк Делія-Іоана – мистецтвознавець і делегат Повітової дирекції культури Сучава, Анка Гутт – референт із комунікацій з Регіонального офісу транскордонного співробітництва, Юлія Вюріх – представниця муніципального театру “Матей Вішнєць” Сучава, Шеріфт Шаркаві з Організації Об’єднаних Націй, Вища комісія у справах біженців.

Вони підкреслили той факт, що підвищення мотивації до навчання молоді є пріоритетом як для Румунії, так і для України, і саме значення “RO-UА” має породжувати нові проєкти співпраці між державними установами та неурядовими організаціями, з наголосом на професійній освіті та підтримці інтеграції дітей та молоді з числа біженців з України.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.