“Розпочався період підготовки закладів освіти до нового навчального року. Саме тому у тісній координації з центральними та місцевими органами виконавчої влади ми робимо все можливе для того, щоб освітній процес розпочався з першого вересня у форматі офлайн і діти могли повноцінно навчатися у закладах освіти.
Пріоритетом для нас залишається життя та здоров’я наших дітей та всіх людей, які залучені до навчального процесу. А отже, найважливішим індикатором початку очного навчання для закладів освіти є наявність укриттів. Укриття мають бути в кожному навчальному закладі або у безпосередній близькості до нього та розраховані на всіх учасників освітнього процесу”, – зазначила Ірина Ісопенко.
Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для всіх, навчання може проводитися в декілька змін або за змішаною – очно-дистанційною формою навчання, додала посадовиця.
У сховищах мають бути створені запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів. Ми повинні подбати, щоб усі шляхи евакуації були позначені за допомогою покажчиків руху та табличок, які вказують на місце укриття.
“Поряд із цим працюємо над питанням якісної системи оповіщення, особливо для дітей із порушенням зору та слуху. Це – сирени, інформаційні табло та інші способи оповіщення. Відповідальність за стан укриття, згідно чинного законодавства, покладається на засновника та керівника закладу освіти”, – розповіла Ісопенко.
У серпні комісії з представниками ДСНС будуть проводити перевірки та оформлять паспорти безпеки на кожен заклад, після чого керівники зможуть поінформувати батьківську громадськість щодо організації освітнього процесу конкретного закладу та правил безпеки у ньому.
На початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведені тренування щодо порядку дій у разі сповіщення сигналу повітряної тривоги.
” ” у Facebook | Telegram | Viber |
–>