До Чернівців перевезли склад однієї з найбільших книжкових компаній в Україні – Yakaboo. Більше мільйона книг вивезли тридцятьма фурами з-під Києва, коли там почалися активні бойові дії.
За словами директора компанії Івана Богдана, переїзд тривав майже три тижні, повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Зараз компанія працює в одній із громад області. Звідти книги відправляють не лише по всій Україні, а й за кордон. Також підприємцям вдалося перевезти з собою працівників, а робочі місця отримали вимушені переселенці й жителі самої громади.
[/center]
– Першим нашим кроком, щоб не зупиняти книжкову галузь, був запуск разом із видавництвами застосунку, де надали безкоштовний доступ до читання всім українцям. Він став шалено популярним, у нас на початку було 100 тисяч читачів, що для нас дуже важливо. Це був перший крок до відновлення роботи, – розповідає Іван Богдан.
– Подальшим кроком було врятувати паперову книжку, оскільки біля нашого основного складу, який знаходився у той час під Києвом, тривали активні бойові дії. І ми розуміли, що могли втратити цей величезний фонд книжок, а йдеться про майже тисячу екземплярів. Це була найбільша кількість книг в одному місці в Україні . Почали шукати способи релокації. За кілька тижнів вивезли книги з-під Києва і вже 15 квітня розмістили на складі під Чернівцями.
Зараз на складі працює понад 70 людей. Більшість з них – це якраз таки місцеві і вимушені переселенці. Компанія також змогла перевезти і своїх працівників.
Буковинка Ілона розповідає, що працює на підприємстві близько місяця. Каже, це дуже добре, коли переїжджають такі великі компанії і мають змогу надати робочі місця. Бо з роботою під час війни стало складно.
– Робота мені подобається, графік не важкий, із 08:00 до 17:00. До цього я була перукаркою. Нас місцевих тут близько 20, здається. Вважаю, що це дуже добре, що є можливість працювати, бо коли в Україні війна, з роботою складно, то це для нас хороша можливість, – розповідає жінка.
Хоча Київська область вже деокупована, склад на Буковині закривати не планують, навпаки – він стане ключовим. Якщо буде можливість, власники планують відновити роботу київського штабу.
– Якщо буде можливість, відновимо роботу київського штабу, але цей не закриватимемо. Звідси будуть здійснювати закордонні відправки та на захід України, щоб замовлення приходили швидше. Але ця локація, сподіваємося, залишиться ключовою. Розглядаємо можливість розширення, будемо розвивати присутність на заході України, – додає І. Богдан.
Тепер у місті шукають приміщення для відкриття культурно-літературного хабу. Як запевнив директор, такий культурний простір має стати не просто книжковим магазином, а місцем літературних вечорів, зустрічей із письменниками.
– Далі ми плануємо відкриття у Чернівцях культурно-літературного хабу. Не просто книжкового магазину, а простору, де будуть не лише книги, а й дозвілля, місце проведення зустрічей із різними письменниками, і коли цю ідею почали обговорювати, відчули енергію і бажання рухатися далі. Такий проєкт має бути реалізований – додав директор.
” ”
–>