Новини

Уряд обіцяє відкрити пункти пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ»: чому вони стали довгобудами на Буковині

Фото 2019 року

Уряд обіцяє відкрити КПП “Дяківці” та “Красноїльськ” у Чернівецькій області.

Ці два об’єкти стали довгобудами, адже їх зводять уже сім років, пише molbuk.ua.

Зводити контрольно-пропускні пункти “Красноїльськ” та “Дяківці” розпочали ще 2015 року.

У грудні 2013 року було підписано грантову угоду для реалізації проекту транскордонного співробітництва “Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску “Красноїльськ”, “Дяківці”. Розпорядником коштів будівництва була Державна фіскальна служба України.

Загальний бюджет проекту становив 5,5 млн.євро, кошти мав виділити Євросоюз.

Роботи здійснювалися і частину об’єктів навіть збудували. Були зведені приміщення: адмінкорпус, місця для митників та прикордонників. Не було тільки заїздів до цих об’єктів.

Але у 2016 році роботи припинили, адже підрядник не зміг прозвітувати про використані кошти.

Але у 2017 році через недоцільно використані кошти, перевищення вартості робіт і відсутність звіту Євросоюз відмовився продовжувати фінансування проекту. Підрядники не змогли відповісти, куди і як витратили мільйони євро.
З тих пір почалися майже щорічні обіцянки, що пункти пропуску “Красноїльсь” та “Дяківці” запрацюють. І це тривало за кожного голови Чернівецької ОДА. Але коштів на продовження будівництва не було.

У 2017 році Олександр Фищук розповів, що наявність на Буковині одного пункту пропуску “Порубне” недостатня. Тому Президент України дав доручення щоб до зустрічі Президента України та президента Румунії у Чернівецькій області вони мали змогу відкрити два пункти пропуску – це “Красноїльск” та “Дяківці”. Але не було відкриття.

Так само про відкриття двох пунктів пропуску казав і нинішній голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук. Мовляв, на початку 2020 року на Буковині відкриють два нові пункти пропуску українсько-румунського кордону “Дяківці” та “Красноїльськ”.

У січні 2020 року посадовець сказав, що наразі Державна фіскальна служба завершує відшкодовувати всі незакриті рахунки підряднику, який упродовж останніх років будував ці пункти пропуску.

“Зокрема, КПП “Красноїльськ” зараз повністю визволене від будь-яких позовів, і триває процедура передачі на баланс Буковинській митниці, яка стане головним підрядником, і буде добудовувати в цьому році ці пункти перетину кордону. Вони також у готовності 70-80 відсотків”, – зазначив тоді голова ОДА.

За словами голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука, щоб відновити реконструкцію пунктів пропуску, яка зупинилася ще 2016 року, довелося подолати чимало бюрократичних перепон та постійно комунікувати із Державною митною службою України. Це єдиний орган, який має право зводити та відкривати пункт пропуску.

Також керівник Державної митної служби України Максим Нефьодов, будучи на посаді, заявляв, що до кінця 2020 року в Чернівецькій області добудують два нові пункти пропуску. Але все знову ж таки залишилося на рівні обіцянок.

Потім влада заявляла, що будівництво контрольно-пропускних пунктів “Дяківці” та “Красноїльськ” планують завершити до кінця 2021 року. Там вже тривали внутрішні та зовнішні роботи, замінювали вікна, прокладали електрику і комунікації. Та об’єкти залишилися закритими.

У 2021 році до КПП “Дяківці” нарешті зробили дорогу, також ремонтували дорогу до КПП “Красноїльськ”. Щоправда, пункти так і не запрацювали.

Цього року вже прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна відкриє два нових пункти пропуску з Румунією: “Дяківці” й “Красноїльськ”. Це допоможе розвантажити рух через кордон.

“Україна веде перемовини з нашими європейськими сусідами, аби запустити спільні пункти пропуску та спільно проводити митний контроль, що ще більше прискорить процес проходження митниці”, – заявив Шмигаль.

У Чернівецькій ОВА ситуацію щодо пунктів пропуску “Красноїльськ” та “Дяківці” після заяви Дениса Шмигаля досі не прокоментували. Наразі не пояснили, на якій стадії готовності об’єкти. Усю інформацію пообіцяли надати згодом.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.