Вчені з Нью-Йоркського та Бостонського університетів дійшли висновку: любителі електронних сигарет вдвічі частіше страждають на еректильну дисфункцію, ніж чоловіки, які не палять.
У дослідженні взяли участь 13 711 чоловіків віком від 20 до 65 років, зазначили автори з Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету та Медичної школи Університету Джона Хопкінса, передає НВ.
Куріння давно асоціюється з еректильною дисфункцією (ЕД) та серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Тим не менш, мало досліджень з’ясовували, чи існує такий зв’язок серед чоловіків, які використовують електронні системи доставки нікотину, які зазвичай називаються електронними сигаретами.
У першому популяційному дослідженні такого роду понад 13000 чоловіків пройшли опитування, в якому розповіли про свої проблеми з потенцією, шкідливі звички, хронічні захворювання та інші проблеми.
Вчені дійшли висновку, що ті, хто курить вейпи та електронні сигарети, мають проблеми з потенцією в середньому вдвічі частіше за тих, хто ніколи не використовував подібні пристрої.
Цікаво, що більшу частину учасників дослідження становили молоді люди, які не мали проблем із зайвою вагою, серцево-судинними захворюваннями та іншими факторами, пов’язаними з проблемами з потенцією.
“З огляду на те, що багато людей використовують електронні сигарети як засіб зниження шкоди від куріння або для того, щоб легше кинути палити, нам необхідно повністю досліджувати взаємозв’язок між продуктами для куріння та еректильною дисфункцією, а також потенційні наслідки для чоловічого сексуального здоров’я. Цілком можливо, що щоденне вживання електронних сигарет може бути пов’язане з вищими шансами на еректильну дисфункцію незалежно від історії куріння”, — сказав Омар Ель-Шахаві, доктор медицини, провідний автор дослідження.
Наступним етапом дослідження, за словами Ель-Шахаві, буде розуміння того, чи одні типи електронних сигарет мають сильніший зв’язок з еректильною дисфункцією, ніж інші, і чи можуть порушення бути оборотними після припинення використання вейпінгу.
Крім того, оскільки в цьому дослідженні вивчали лише чоловіків, у майбутніх дослідженнях слід також вивчити зв’язок між використанням електронних сигарет та сексуальною дисфункцією у жінок.
Вивчення цих тисяч людей дозволило помітити у курців як електронних таки традиційних сигарет маркери серцевих захворювань.
В ході аналізу даних за участю понад 7100 дорослих у США у віці 18 років і старші дослідники вивчили зв’язок куріння та вживання електронних сигарет із запаленням та окислювальним стресом як біомаркерами.
Запалення та окисний стрес є ключовими факторами серцево-судинних захворювань, спричинених курінням, і було показано, що їхні біомаркери є провісниками серцево-судинних подій, включаючи серцевий напад та серцеву недостатність.
” ”